Odpoczywają w mieście (foto) - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 05 luty 2018 10:29

Odpoczywają w mieście (foto)

Napisała 

Jedni spędzają dwutygodniową przerwę od szkoły na zimowisku czy u krewnych, inni wybierają wypoczynek w domu. Ciekawy program ferii zaproponował także Miejski Ośrodek Kultury, który zaprosił najmłodszych na akcję „Zima w mieście”.

Półkolonie podzielono na dwa turnusy. Na pierwszy, który trwał od 29 stycznia do 2 lutego, zgłosiło się aż 45 dzieci ze Świdnika, Krępca i Urszulina. Uczestnicy wypoczynku brali udział w zajęciach plastycznych, sportowych, muzycznych i modelarskich. Nie zabrakło też warsztatów, seansów filmowych i wycieczek. Półkolonie zakończyły się wspólną zabawą przy muzyce.

Dziś startuje drugi turnus akcji, w ramach której odbędą się, m. in. warsztaty naukowe i wyjazd do Lublina. Dla tych, którzy nie biorą udziału w półkoloniach, a spędzają ferie w mieście, Miejski Ośrodek Kultury przygotował spotkanie z iluzjonistą Michałem Zaorskim. Podczas magicznego występu dzieci zobaczą niezwykłe sztuczki i poznają ich tajemnice. Atrakcję zaplanowano na 6 lutego, o godzinie 10.00 w sali widowiskowej, w Centrum Kultury. Bilety wstępu w cenie 5 zł są do nabycia w kasie kina Lot. Więcej informacji na stronie ośrodka.

fot. swidnik.pl, MOK