Świdniczanie z szansą na tytuł - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 02 luty 2018 13:08

Świdniczanie z szansą na tytuł

Napisał 

Kurier Lubelski ogłosił plebiscyt na „Człowieka Roku”. Szanse na zaszczytny tytuł ma kilku mieszkańców lotniczego miasta.

W tym roku, po raz pierwszy, nagrodzeni zostaną liderzy w czterech kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, kultura, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

- Z przyjemnością nagrodzimy ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrane cele - tłumaczą organizatorzy.

W kategorii kultura, jedną z nominowanych jest Renata Szuryga, założycielka i instruktor grupy „Pod Błękitną Paletą”, działającą w Miejskim Ośrodku Kultury. Za działalność społeczną i charytatywną tytuł może powędrować do Agnieszki Jakubczyk, prezes stowarzyszenia „Biegający Świdnik”, Iwony Ratajczak, przewodniczącej zarządu PSONI lub sportowców: Grzegorza Kanikuły i Piotra Usidusa. W kategorii biznes, o tytuł walczy Mieczysław Majewski, prezes zarządu PZL-Świdnik. Największa rywalizacja toczyć się będzie wśród nominowanych w kategorii samorządność i społeczność lokalna. Tu szanse na tytuł mają Andrzej Wiśnioch, prezes Towarzystwa Śpiewaczego Arion w Świdniku, Klaudia Waryszak-Lubaś, prezes stowarzyszenia „Świdnik Miasto Dla Rowerów”, Magdalena Celińska, dyrygentka Chóru Św. Kingi, Władysław Starobrat i Patryk Sadowski, nominowani za prowadzenie modelarni lotniczej w Spółdzielczym Domu Kultury w Świdniku, burmistrz Waldemar Jakson, jego zastępca, Michał Piotrowicz oraz komendant Straży Miejskiej, Janusz Wójtowicz.

- Nominacja za zaangażowanie w rozwój powiatu i miasta oraz udział w przedsięwzięciach budujących patriotyzm to bardzo miła niespodzianka - mówił o nominacji burmistrz Waldemar Jakson. - To wyróżnienia dla Świdnika. Miasta, z którego jestem dumny.

Głosowanie potrwa do 15 lutego. Szczegóły na stronie internetowej dziennika.