Żwirki i Wigury po nowemu - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 04 luty 2018 09:01

Żwirki i Wigury po nowemu

Napisał 
Żwirki i Wigury po nowemu fot. B. Żurawski

Osiedle czeka rewitalizacja. Początkowo miała objąć trzy ulice. Ostatecznie zapadła decyzja, że obejmie wszystkie. Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja projektowa tej inwestycji.

Pierwsze domy jednorodzinne na osiedlu Żwirki i Wigury powstawały kilkadziesiąt lat temu. Wraz z nimi pojawiały się nowe ulice. Co prawda, niewielkie drogi zostały utwardzone, ale również mają już kilka dekad. Mieszkańcy osiedla zaczęli odczuwać upływ czasu, choćby w postaci dziur w jezdniach.

- Inwestycje na naszym osiedlu pamiętają lata pięćdziesiąte. Niektóre z nich powstawały w tzw. czynie społecznym. Nie ma przy nich również kanalizacji burzowej. Kiedy popada mamy na ulicach wodne strumienie – tłumaczą mieszkańcy.
Świdniczanie z osiedla Żwirki i Wigury postanowili wystąpić z petycją do Urzędu Miasta. Wnioskują w niej o kompleksowy remont ulic, wykonanie kanalizacji burzowej, parkingów i oświetlenia. Urzędnicy z ratusza potwierdzają, że prośby mieszkańców zostały już wzięte pod uwagę.

- Przeprowadzenie kompleksowego remontu dróg na osiedlu Żwirki i Wigury jest zasadne. W tym celu do budżetu na rok 2018 wpisane zostało sporządzenie dokumentacji projektowej przebudowy sieci ulic, wraz z oświetleniem i infrastrukturą odprowadzająca wody deszczowe – tłumaczy radny Marcin Dmowski.

W planie miejskich wydatków zostało zarezerwowane na to zadanie 300 tys. zł. Początkowo jednak dokumentacja miała dotyczyć trzech ulic: Puławskiego, Matejki i Szopena. Na prośby mieszkańców, przedstawiciele urzędu postanowili wpisać do niej również ul. Miłą, Kwiatową i Willową.