Wzajemnie się potrzebują - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 26 styczeń 2018 17:50

Wzajemnie się potrzebują

Napisał 

W Centrum Kultury odbyło się doroczne spotkanie stowarzyszeń i organizacji pozarządowych współpracujących z Gminą Miejską Świdnik. Podsumowano na nim ostatnie 12 miesięcy wspólnych działań. Nie zabrakło też miejsca na podziękowania i życzenia.

Miasto od lat wspiera finansowo ten ważny dla świdniczan sektor. Przekazuje na ten cel ponad 2 mln. zł rocznie. Pieniądze trafiają do podmiotów zajmujących się upowszechnianiem sportu czy kultury, działających charytatywnie, w zakresie zdrowia, aktywizujących środowisko seniorów.

- Uzupełniacie zadania miasta w różnych obszarach - mówił burmistrz Waldemar Jakson. - Dzisiejsze spotkanie podkreśla naszą dumę z tego, że jesteście i w jaki sposób działacie. To, co robicie jest bardzo pożyteczne. Z tego miejsca dziękuję za to i składam najserdeczniejsze życzenia.

- Jestem wdzięczny, że istniejecie w naszej przestrzeni publicznej - dodał Janusz Królik, przewodniczący Rady Miasta. - Dzięki Państwu każdy w Świdniku może znaleźć coś dla siebie. Nie zapominacie o nikim.

W następnej części uroczystości przedstawiono krótko działalność kilku stowarzyszeń i organizacji.