Ściągawka na ferie - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 27 styczeń 2018 10:33

Ściągawka na ferie

Napisała 

Zajęcia plastyczne, muzyczne, a może wypad na łyżwy lub basen? Dla tych, którzy spędzą ferie w mieście, przygotowaliśmy ściągawkę z ofertą szkół i instytucji.

Miejski Ośrodek Kultury

Tych, którzy chcą nauczyć się sklejać samoloty, śmigłowce, czołgi, okręty albo budowle z kartonu i plastiku, Klub Modelarski „Taurus” zaprasza na ferie z pracownią modelarską. Zajęcia zaplanowano od 29 stycznia do 9 lutego, w godz. 10.00 - 15.00, w Strefie Historii (Galeria Venus, II. piętro). Wstęp wolny.

MOK zaprasza również na niezwykły pokaz iluzji, sztuczek magicznych i karcianych. 30 stycznia i 6 lutego, o godz. 10.00, w sali widowiskowej wystąpi iluzjonista Michał Zaorski. Bilety, w cenie 5 złotych, do nabycia w kasie kina Lot. Szczegóły na stronie www.mok.swidnik.pl.

Młodsi świdniczanie będą mogli też wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tańca towarzyskiego. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Szopa, tancerka z 22-letnim stażem i międzynarodową klasą taneczną S. Organizatorzy zapraszają 30 stycznia i 5 lutego do sali tanecznej Centrum Kultury, dzieci w wieku 7-11 lat, w godz. 9.00 - 10.30, natomiast młodzież w wieku od 12 lat, w godz. 10.30 - 12.00.

Miejskie Centrum Profilaktyki

MCP zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia w świetlicy. W programie warsztaty plastyczne, ruchowe oraz gry i zabawy. Pierwszy turnus potrwa od 29 stycznia do 2 lutego, w godz. 9.00 - 13.00, drugi od 5 do 9 lutego. Na ferie można zapisywać się pod nr tel. 81 468 77 96, 81 751 77 96 lub osobiście. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia są bezpłatne.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna

Ferie ze sportowymi rozgrywkami na konsoli PS4 to tegoroczna propozycja świdnickiej biblioteki. Wydarzenie odbędzie się 5 lutego. Początek Bibliotecznego Turnieju „Mały Mundial” FIFA 2018 o godz. 11.00. Zapisy w siedzibie instytucji. Liczba uczestników jest ograniczona. Szczegóły oraz regulamin turnieju dostępne są na stronie www.bibliotekaswidnik.pl.

Zajęcia w szkołach

W „Siódemce” dzieci spędzą czas na sportowo. Przez dwa tygodnie, w szkole będą prowadzone zajęcia z piłki nożnej i siatkowej, a także tenis stołowy, szachopiłka i inne gry zespołowe. Nie zabraknie również zajęć naukowych z informatyki czy języka angielskiego. Szczegółowy harmonogram na stronie www.sp7.swidnik.pl. Czynne będzie także lodowisko przy Zespole Szkół nr 2, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00, w soboty i niedziele, w godz. 12.00 - 20.00. Bilety ulgowe będą kosztowały 2 zł. Cennik można znaleźć na stronie www.sp5swidnik.edupage.org. Koło Miłośników Książki, Koło patriotyczne czy tenis stołowy i zajęcia plastyczne - to wszystko przygotowała Szkoła Podstawowa nr 3. Harmonogram dostępny jest na stronie placówki www.nowa.sp3.swidnik.pl. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 skorzystają z warsztatów sportowych, językowych, plastycznych, literackich i chóralnych. Będą też zajęcia ortograficzne i logopedyczne, a także gry planszowe i zabawy. Bogaty program dla młodzieży ma również II LO. Licealiści z „Baczyńskiego” mogą wybierać spośród zajęć sportowych i literackich, a także warsztatów retorycznych i filozoficznych, a od 6 do 9 lutego, chóralnych. Dla maturzystów przygotowano powtórkę z przedmiotów, które będą zdawać na egzaminie w maju.