Wieża będzie większa - Świdnik - wysokich lotów

środa, 24 styczeń 2018 09:22

Wieża będzie większa

Napisał 

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej planuje kolejną inwestycję na świdnickim lotnisku. Rozbudowana zostanie wieża kontroli lotów.

Budynek kontenerowy, w którym obecnie pracują kontrolerzy został oddany do użytku w 2013 roku. Mierząca osiem metrów konstrukcja została naszpikowana najnowszym sprzętem nawigacyjnym. Obiekt PAŻP spełnia wymagania certyfikacyjne Urzędu Lotnictwa Cywilnego i posiada wszystkie systemy potrzebne do pracy operacyjnej, w tym bezpośrednią łączność z Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie. Koszt budowy i wyposażenia wieży wyniósł ponad 7 mln zł.

W ubiegłym tygodniu, agencja opublikowała ogłoszenie o przetargu na powiększenie budynku. Projekt zakłada rozbudowę części parterowej, w kierunku południowym i zachodnim.

- Obecnie realizowana rozbudowa dotyczy dostawienia nowych kontenerów (wszystkie w poziomie parteru) do wieży kontenerowej, w której obecnie funkcjonuje TWR - mówi Mateusz Sokołowski, rzecznik prasowy Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. - Powierzchnia użytkowa zostanie zwiększona o ok. 140 mkw., szczególnie na potrzeby służb technicznych.

Przedstawiciele Agencji podkreślają, że rozbudowa nie wpłynie na zwiększenie obsady personalnej, która wynosi 30 osób.

Wykonawcy mogą składać oferty do 5 lutego. Według wstępnych założeń, prace mają rozpocząć się nie później niż 15 marca.