Wysokie loty Świdnika - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 22 styczeń 2018 12:22

Wysokie loty Świdnika

Napisał 

Janów Lubelski był gospodarzem IV Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Halowej Piłce Nożnej Samorządowców. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów, w tym drużyna Gminy Miejskiej Świdnik. Nasi reprezentanci wygrali wszystkie mecze, zostając najlepsza ekipą Lubelszczyzny. Uzyskali też prawo startu w Mistrzostwach Polski.

W pierwszym spotkaniu świdniczanie pokonali, 4:1 Starostwo Powiatowe Puławy. Później okazali się lepsi od Urzędu Gminy Kąkolewnica (2:0). Najważniejszy pojedynek czekał ich jednak z gospodarzami imprezy. Z Urzędem Miasta Janów Lubelski drużyna ze Świdnika wypracowała sobie dwubramkową przewagę, którą utrzymywała prawie do końcówki starcia. Dała się jednak zaskoczyć miejscowym, a ci doprowadzili do remisu 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do naszych piłkarzy. Na kilkadziesiąt sekund przed upływem regulaminowego czasu gry bramkarza rywali pokonał Krystian Zawadzki i ustalił wynik na 4:3. W ostatnim pojedynku turnieju mistrzowie Lubelszczyzny zdeklasowali Urząd Gminy Radecznica, pokonując ich aż 9:3.

- W naszym przypadku można mówić, że do dwóch raz sztuka - wyjaśnia Maciej Michałowski, kierownik zespołu. - Rok temu nie udało nam się nawet stanąć na podium, tym razem wspięliśmy się na jego najwyższy stopień. Cieszymy się z wygranej i z tego, że godnie reprezentowaliśmy nasze miasto. W maju planujemy wziąć udział w mistrzostwach kraju w Brennej. To bardzo mocno obsadzony turniej. Świadczy o tym chociażby fakt, że na boisku można zobaczyć byłych zawodników polskiej ekstraklasy. My jednak zawsze chcemy wygrywać i tak też będzie za kilka miesięcy.

Zwycięstwo w sobotnim turnieju spowodowało, że kolejne mistrzostwa naszego województwa odbędą się w Świdniku. Okazały puchar został już przekazany burmistrzowi Waldemarowi Jaksonowi, podczas II Świdnickiego Balu Sportu.

Skład Gminy Miejskiej Świdnik: Karol Falenta, Tomasz Filipiuk, Paweł Kwiatkowski, Maciej Michałowski (kierownik), Łukasz Reszka, Dariusz Sawicki, Radosław Szczerba (kapitan), Andrzej Usidus, Krystian Zawadzki.