Noga z gazu - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 19 styczeń 2018 11:06

Noga z gazu

Napisał 
Noga z gazu fot. policja

Od wczoraj, na drogach naszego powiatu panują trudne warunki. Przekonał się o tym kierowca mercedesa, który dziś rano stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 6.00, w Trzeszkowicach. 33-latek, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Jeden z nich, z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

- Kierujący autem był trzeźwy - mówi Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji. - Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Apelujemy o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności.

Kilka godzin później mundurowi odebrali kolejne zgłoszenie. Tym razem z miejscowości Emilianów. Jego scenariusz był niemal identyczny. Znów na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w rowie. Na szczęście ani jemu, ani pasażerowi nic się nie stało.

- Pamiętajmy, że poza miastem drogi nie są już tak dobrze odśnieżone - dodaje E. Domaradzka. – Do tego wieje dosyć silny, porywisty wiatr.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie kierowcy nie mają co liczyć na poprawę warunków jazdy. Co więcej, od godzin wieczornych zapowiadany jest spadek temperatury. Na jezdniach może wystąpić gołoledź.