Kto utrudnia, ten płaci - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 21 styczeń 2018 10:18

Kto utrudnia, ten płaci

Napisał 

W tym tygodniu skończyło się pobłażanie dla kierowców, utrudniających pracę służbom komunalnym. Strażnicy miejscy nie będą pouczać, ale od razu karać tych, którzy parkując w niewyznaczonych miejscach, uniemożliwiają przejazd śmieciarkom czy pługom odśnieżającym miasto.

Pobłażanie skończyło się wraz z pierwszym śniegiem. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy, pługi i odśnieżarki wyjechały na świdnickie ulice w środę wcześnie rano. Okazało się jednak, że na wielu, zwłaszcza mniejszych drogach, natrafiły na przeszkody w postaci nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Problem został przekazany strażnikom miejskim.

- Wydałem podwładnym polecenie, żeby takim osobom nie dawać pouczeń, tylko od razu karać je mandatami - mówi Janusz Wójtowicz, komendant świdnickiej straży miejskiej.

Jak dodają miejscy mundurowi, podobne problemy zgłaszają również kierowcy dużych aut wywożących z terenu miasta śmieci.

- Bardzo często zdarza się, że przez źle zaparkowane samochody nie mogą podjechać pod wiaty, żeby opróżnić kontenery i pojemniki. Mało tego, czasami podjeżdżają w to samo miejsce kilkukrotnie i za każdym razem auta stoją im na drodze - tłumaczy Janusz Wójtowicz. Strażnicy miejscy mają już nawet kilka ulic, w przypadku których taki proceder jest nagminny. - Z takimi przypadkami bardzo często spotykamy się w centrum miasta na ul. Reja, Norwida, Słowackiego, Wyspiańskiego 15, ale również przy wieżowcach na ul. Jarzębinowej 1,3 i 5 – wylicza komendant świdnickich strażników.

Mundurowi będą się również przyglądać sytuacji w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli przy skrzyżowaniach, w okolicach przejść dla pieszych, wyjazdów spod przedszkoli, szkół i instytucji.