Muzyczny weekend - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 19 styczeń 2018 08:25

Muzyczny weekend

Napisała 

Świąteczne granie, koncert noworoczny i wspólne świętowanie dnia babci i dziadka - tak możemy spędzić najbliższy weekend w Świdniku. Wydarzenia odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury.

• • •

Już w sobotę, 20 stycznia, zapraszamy całe rodziny do udziału w wyjątkowym wydarzeniu z okazji nadchodzącego święta kochanych seniorów. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00, w sali widowiskowej. Nie zabraknie życzeń, podziękowań oraz występów grup teatralnych i tanecznych działających w ośrodku.

Nieco później, bo o godz. 17.00, w sali kameralnej odbędzie się świąteczny „Koncert kolęd znanych i nieznanych”, w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Na scenie oprócz młodych adeptów wystąpią również ich nauczyciele. Gościnnie usłyszymy Soul Energy Choir oraz pianistę Pedro Kiliano.

Również w niedzielę na mieszkańców Świdnika czeka kolejne muzyczne wydarzenie. O godz. 12.00, w sali widowiskowej zaprezentuje się świdnicka Helicopters Brass Orchestra. Koncert noworoczny już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta. Gdziekolwiek by się nie odbywał, w kościele jak miało to miejsce parę lat temu, czy w sali widowiskowej MOK jak obecnie, zawsze gromadzi mnóstwo widzów. Orkiestra zaprezentuje, między innymi kolędy oraz standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.