Okrągły jubileusz - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 18 styczeń 2018 08:15

Okrągły jubileusz

Napisała 
Okrągły jubileusz fot. www.historia.swidnik.net

W piątek minie setna rocznica urodzin gen. bryg. pil. Tadeusza Góry, który w 1938 roku, w nieprzerwanym locie z Bezmiechowej do Solecznik Małych pokonał odległość  577,8 km.

Aby uczcić pamięć o wybitnym szybowniku, który w latach 1977-2010 żył w Świdniku, Miejski Ośrodek Kultury i Strefa Historii, zapraszają na uroczyste obchody 100-lecia urodzin T. Góry.

- Losy Generała przedstawi Krzysztof Komenda, były zawodnik rajdowy FKS Avia oraz konstruktor. W programie znalazł się również pokaz filmu „Dziennik Pilota Góry”, w reż. Adama Ustynowicza, wystawa pamiątek związanych z Tadeuszem Górą oraz modeli samolotów z kolekcji Klubu Modelarskiego Taurus i obrazów autorstwa Zbigniewa Zakrzewskiego - opowiada Justyna Kowalczyk ze Strefy Historii.

Pokaz filmu oraz prelekcję Krzysztofa Komendy zaplanowano na 19 stycznia, na godzinę 10:00 (sala widowiskowa kina Lot) oraz 18:00 (sala kameralna Centrum Kultury). Wystawę będzie można zobaczyć w holu kina Lot. Od poniedziałku będzie dostępna w Strefie Historii (II. piętro Galerii „Venus”). Wstęp wolny.