Pomóżmy w walce z chorobą - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 12 styczeń 2018 11:10

Pomóżmy w walce z chorobą

Napisał 
Pomóżmy w walce z chorobą fot. Anna Walczak

Ma 38 lat. Od pięciu choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA), które odebrało jej rodzinie szczęśliwe i spokojne życie. Anna Walczak, mieszkanka naszego miasta, opowiada o walce z chorobą i zwraca się do Czytelników portalu z prośbą o wsparcie, by mogła podjąć kosztowne leczenie.

Urodziła się w Bychawie. Do Świdnika przyjechała w 2010 roku. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci: 14-letnią Patrycję i o 4 lata młodszego Czarka.

- Każdy dzień to nasza wspólna walka, w której oni bardzo mnie wspierają - mówi Anna Walczak. - Choroba postępuje szybko, ograniczając mi możliwość wykonywania podstawowych codziennych czynności. Nie mogę już chodzić, po mieszkaniu poruszam się na wózku inwalidzkim. Zrobiłabym wszystko, aby dać dzieciom szczęście albo chociaż oszczędzić im bólu i trosk spowodowanych moim schorzeniem.

Szansą dla świdniczanki jest przeszczep komórek macierzystych. Kurację, która obejmuje podanie 3 serii komórek, można przeprowadzić w Instytucie Terapii Komórkowych w Olsztynie. Jej koszt to ok. 60 tys. złotych. Do tego dochodzą jeszcze wydatki związane z dojazdem oraz ewentualnym noclegiem. Pani Anna nie jest w stanie sama zebrać potrzebnych środków.

- Przeszczep to dla mnie możliwość ograniczenia skutków choroby i spowolnienie jej rozwoju. Po terapii chciałabym jeszcze poddać się rehabilitacji, niwelującej skurcze mięśni, które są bardzo bolesne, a niestety coraz częstsze. Marzę tylko o tym, aby Patrycja i Czarek byli szczęśliwi i zrobię wszystko, żeby być z nimi jak najdłużej. Państwa pomoc jest dla mnie, ale przede wszystkim dla nich, darem bezcennym, za który będziemy bardzo wdzięczni - dodaje pani Anna.

Pieniądze dla świdniczanki można wpłacać za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/4asbcbeu.

ow