• rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
środa, 17 styczeń 2018 10:07

Rejkowizna do przetargu

Napisał 
Rejkowizna do przetargu fot. B. Żurawski

Jeszcze w tym roku ma powstać ponad 360 - metrowy odcinek ul. Rejkowizna. Miejscy urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na tę inwestycję. W planach są również zmiany na skrzyżowaniu ulicy z al. Lotników Polskich i ul. Klonową.

Ul. Rejkowizna łączy się z al. Lotników Polskich, nieco powyżej ul. Klonowej. Można nią dojechać do dużego osiedla domów jednorodzinnych. W tej chwili nie ma na niej jeszcze asfaltu, ale jeszcze w tym roku ma się to zmienić.

Przedstawiciele ratusza właśnie ogłosili przetarg na budowę 360-metrowego odcinka ulicy. Fragment objęty pracami będzie się zaczynał kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z al. Lotników Polskich.

Zadaniem wykonawcy ma być m.in. usunięcie drzew i krzewów, rozebranie nawierzchni jezdni, wykonanie konstrukcji nowej drogi i wylanie asfaltu. Nowy fragment ul. Rejkowizna zostanie również wyposażony w wyniesione przejścia dla pieszych i chodnik. W ramach prac będą też utwardzone wjazdy na posesje. Przy drodze zostanie także zamontowane oświetlenie uliczne i wybudowana kanalizacja deszczowa. 

- W tej chwili czekamy na oferty od wykonawców. Mamy nadzieję, że przetarg uda się bez przeszkód rozstrzygnąć i wykonawca szybko rozpocznie prace - mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Oferenci mogą zgłaszać się do 19 stycznia. Zwycięzca przetargu będzie miał 8 miesięcy, od podpisania umowy, na zakończenie wszystkich prac. W tegorocznym budżecie na budowę ul. Rejkowizna zostało zarezerwowane 1,75 mln zł. Wykonanie 360-metrowego odcinka drogi nie jest jedyną inwestycją, która została zaplanowana przy tej ulicy. Kolejną jest przebudowa skrzyżowania ul. Rejkowizna z al. Lotników Polskich i ul. Klonową. W tym miejscu powstanie sygnalizacja świetlna. Ma ona rozwiązać problemy kierowców próbujących skręcić z ul. Rejkowizna i Klonowej w al. Lotników Polskich.

- Najtrudniej jest oczywiście w czasie porannego i popołudniowego szczytu. Żeby z obu ulic wyjechać w lewo, czasami trzeba stać nawet kilkanaście minut - mówi Katarzyna Chabros, mieszkanka ul. Klonowej.

Na przebudowę skrzyżowania w tegorocznym miejskim budżecie zostało zapisane 0,5 mln zł.

Najczęściej czytane