Krwiodawcy dzieciom - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 11 styczeń 2018 08:49

Krwiodawcy dzieciom

Napisała 
Krwiodawcy dzieciom fot. Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A.

Członkowie Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A. od kilkudziesięciu lat oddają  krew dla potrzebujących. Nie jest to jednak ich jedyna działalność na rzecz innych. Wspomagają również najuboższych, rodziny wielodzietne oraz podopiecznych domów dziecka.

- Podczas corocznych spotkań integracyjnych, przeprowadzamy zbiórki słodyczy i organizujemy loterie fantowe, z których dochód przekazujemy na rzecz domów dziecka - wyjaśnia Andrzej Słotwiński, szef krwiodawców. - Nie inaczej było i tym razem. Na spotkaniu podsumowującym działalność klubu w 2017 r. zebraliśmy ponad 120 kg różnego rodzaju słodkości. Otrzymały je placówki w Rybczewicach, Woli Gałęzowskiej i Lublinie. Przelaliśmy im też  pieniądze uzyskane z loterii, w sumie 5300 zł. Będą je mogły przeznaczyć na najpotrzebniejsze zakupy.

W ciągu ostatnich lat, krwiodawcy z PZL Świdnik zebrali ponad 800 kg słodyczy i ok. 50 tys. zł, które przeznaczyli na pomoc najbardziej potrzebującym.

- Normalną rzeczą jest ratowanie życia, bo taka jest nasza misja, ale także wspomaganie tych, którzy są w potrzebie. Dziękujemy uczestnikom spotkań integracyjnych za włączenie się w nasze akcje - dodaje A. Słotwiński.

ow