Filmowy sukces z modą w tle - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 09 styczeń 2018 14:30

Filmowy sukces z modą w tle

Napisała 

Tysiące zgłoszeń z 6 krajów, a w nich różne historie i tylko 21 szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody w konkursie organizowanym przez portal answear.com. Wśród nich znalazł się Artur Jasiński ze Świdnika, który swoim filmem zachwycił jurorów, tym samym zajmując 3. miejsce.

Do rywalizacji stanęli internauci z Polski, Słowacji, Czech, Rumunii, Ukrainy i Węgier. Ich zadaniem było nagranie filmu lub wykonanie zdjęcia, na którym mieli pokazać, w jaki sposób „testują na sobie modę każdego dnia”. Zwycięzca otrzymał samochód - Fiat 500. Jurorzy przyznali też dodatkowe nagrody - 2000 złotych, na zakupy w sklepie internetowym organizatora.

Bon trafił również do Artura Jasińskiego, na co dzień perkusisty, między innymi zespołów DrGree i Acute Mind. Dla świdniczanina to nie pierwsze wyróżnienie w tego typu projektach. W 2013 roku zdobył I nagrodę w IV Konkursie Jednominutowych Filmów o Świdniku „Nakręcone Miasto”. Jak sam przyznaje, film i aktorstwo to jedne z wielu jego pasji. Nic więc dziwnego, że postanowił przygotować klip, w którym połączył modę z tą największą - muzyką.

- Zależało mi na profesjonalnej produkcji, dlatego do współpracy zaprosiłem Sławka Jóźwika, niezwykle zdolnego filmowca - mówi A. Jasiński. - Zdjęcia i montaż zajęły nam w sumie dwa dni, chociaż sam pomysł, wbrew pozorom, nie powstał na szybko. Wszystko mieliśmy wcześniej ustalone i zaplanowane, co do najmniejszego szczegółu. Najwięcej pracy włożyliśmy w nagranie scen muzycznych. Każdy kadr był dokładnie opracowany i doświetlony, plus dobre dogranie dźwięku i oddanie lekko jazzowego klimatu całości. Tutaj naprawdę wielki ukłon w stronę Sławka, który odpowiadał za obraz. Jego inspiracją była, między innymi, scena finałowa z „Whiplash”. Autor zwycięskiego filmu zrobił naprawdę świetną robotę, w której było więcej mody, stylizacji. Ja bardzo cieszę się z naszej i fajnie, że udało się coś zdobyć.

Wszystkie konkursowe prace można zobaczyć na stronie www.answear.com. Film Artura dostępny jest też na portalu instagram.