• Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
sobota, 06 styczeń 2018 10:55

Apelują i ostrzegają

Napisała 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o świdniczanach ostrzegających przed osobami, które próbują dostać się do ich domów (ZOBACZ: Apel o czujność). Ostatnio, na jednym z portali społecznościowych znów pojawiły się wpisy informujące o próbie włamania do mieszkania przy ul. 3-go maja.

Sytuacja znana jest policji. Jak mówi Elwira Domaradzka z komendy w Świdniku, mundurowi otrzymali ostatnio dwa zgłoszenia. Oba zostały natychmiast sprawdzone.

- Otrzymaliśmy informację o mężczyźnie chcącym wejść na klatkę schodową. Okazało się jednak, że pomylił bloki. Drugi sygnał dotyczył bloku zlokalizowanego kilka ulic dalej. Policjanci przyjechali na miejsce, jednak w tym czasie podejrzana osoba uciekła - wyjaśnia E. Domaradzka.

Policja apeluje do mieszkańców o szczególną czujność i zwrócenie uwagi, czy ktoś obcy nie próbuje wejść do naszego bloku. Radzi, by być w stałym kontakcie z sąsiadami, gdy dokądś wyjeżdżamy.

- Jeśli usłyszymy kroki w pobliżu naszego mieszkania albo zobaczymy, że ktoś porusza klamką i sprawdza, czy jesteśmy w domu, wyjrzyjmy przez wizjer. W ten sposób będzie można podać rysopis nieznajomego. Pamiętajmy też, by zamykać mieszkanie na klucz, nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę, na przykład do sklepu. Zwróćmy też uwagę, kto dzwoni domofonem. Jeśli ktoś podaje się za pracownika, np. gazowni, upewnijmy się, że na pewno nim jest. Jeśli nie mamy tej pewności, a musimy z nim porozmawiać, zróbmy to na klatce. Nie wpuszczajmy go do domu, bo to najczęstszy sposób na sprawdzenie, czy posiadamy cenne przedmioty. Najważniejsze jednak, by o wszelkich incydentach informować policję - dodaje E. Domaradzka.

Z komendą w Świdniku można skontaktować się pod nr tel. 81 749 42 10 lub: 997 i 112.

Najczęściej czytane