Wydrukuj tę stronę
środa, 03 styczeń 2018 12:48

Oddaj krew, uratuj życie

Napisał 

Zarząd Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik S.A. zaprasza do udziału w pierwszej tegorocznej akcji poboru krwi. Odbędzie się ona 12 stycznia, w godz. 8.00 - 12.00, w punkcie medycznym na terenie zakładu. Chętni powinni się zgłaszać do biura przepustek, koniecznie z dokumentem tożsamości.

- Okres świąteczno-noworoczny to, niestety, także dużo wypadków, co wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na krew każdej grupy. Prosimy o liczne uczestnictwo w tej oraz kolejnych akcjach, bo dzięki państwa pomocy będzie można uratować życie wielu osób. Z góry dziękujemy za ten piękny dar serca - mówi Andrzej Słotwinski, prezes klubu.

Następne akcje w PZL-Świdnik zaplanowano na: 2 lutego, 9 marca, 6 kwietnia, 11 maja, 1 czerwca, 6 lipca, 3 sierpnia, 7 września, 5 października, 9 listopada i 7 grudnia.

Krew będzie też można oddawać w ambulansie lubelskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który zaparkuje przed budynkiem świdnickiego Centrum Kultury, w każdą pierwszą środę miesiąca (z wyjątkiem lutego), w godz. 8.15-13.00.

aw