Azbest znika z dachów - Świdnik - wysokich lotów

wtorek, 02 styczeń 2018 13:31

Azbest znika z dachów

Napisał 

Kolejny raz świdniczanie mają szansę bezpłatnie usunąć stare pokrycia dachowe z płyt azbestowo-cementowych. Chętni mogą już składać wnioski.

- Podobne akcje organizujemy od 2013 roku. Do tej pory, z możliwości bezpłatnego pozbycia się niebezpiecznych dla zdrowia materiałów skorzystało 139 gospodarstw - mówi Robert Jakubowski z Urzędu Miasta.

W tym roku będzie można również usunąć bezpłatnie stare pokrycia dachowe z płyt azbestowo - cementowych oraz odpady azbestowe zmagazynowane na posesjach . Z możliwości skorzystają osoby fizyczne będące mieszkańcami gminy.

- Na wnioski czekamy do końca kwietnia. Na przedsięwzięcie związane z usuwaniem azbestu z terenu Gminy Miejskiej Świdnik została przeznaczona kwota ok. 20 tysięcy złotych - dodaje R. Jakubowski.

Prace rozpoczną się w maju i potrwają do października. Pieniądze na ten cel pochodzą z  Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a także ze środków budżetu naszej gminy. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Mienia Komunalnego UM, pokój nr 111, tel. 81 751 76 71.