• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
niedziela, 31 grudzień 2017 08:50

Tak minął rok...

Napisała 

Czas na podsumowanie mijających dwunastu miesięcy. Przeczytaj, co wydarzyło się w 2017 roku w Świdniku. Zapraszamy na krótki przegląd pierwszego półrocza.

STYCZEŃ

Tłumy mimo mrozu

Już po raz czwarty, w Święto Objawienia Pańskiego - popularnie zwanym świętem Trzech Króli, ulice Świdnika rozbrzmiewały wspólnym kolędowaniem.

czytaj więcej...

Szkoły na medal

W zestawieniu prezentującym najlepsze licea i technika w Polsce, nie za­brakło świdnickich placówek. „Baczyński” i „Bronek” mogą pochwalić się statusem Brązowej Szkoły.

czytaj więcej...

Avia na nowej drodze

26 stycznia podpisana została umowa o przejęciu przez Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik sekcji siatkarskiej i piłki nożnej. Otworzyło to nowy rozdział w historii świdnickiego sportu.

czytaj więcej...

LUTY

Jedna wielka rodzina

To najbardziej trafne określenie dla świdnickiego Teatru Puk-Puk, który w 2017 roku obchodził 20-lecie istnienia. Mając na koncie setki nagród i wyróżnień od dwóch dekad, z powodzeniem, łączy młodsze, jak i nieco starsze pokolenia.

czytaj więcej...

Transportowa rewolucja

Przedstawiciele 41 miast z całej Polski oraz Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii, Polskiego Funduszu Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podpisali list intencyjny w sprawie rozwoju elektromobilności. W grupie samorządów, które dołączyły do programu Bezemisyjnego Transportu Publicznego znalazł się także Świdnik i Lublin.

czytaj więcej...

Ważna rocznica

W tym roku przypadała 35. rocznica Świdnickich Spacerów, niezwykłej formy protestu mieszkańców naszego miasta przeciw propagandzie komunistycznej władzy.

czytaj więcej...

Sportowiec roku

Marcin Gupta, taekwondoka LKSW Dan Świdnik, którego wszystkie tytuły mistrzowskie trudno wymienić, został najpopularniejszym sportowcem Świdnika 2016 roku.

czytaj więcej...

Miliony na zieleń

Miasto pozyskało ponad 4 mln zł, które wkrótce przeznaczy na rewitalizację czterech obszarów na terenie Świdnika.

czytaj więcej...

MARZEC

AW101 nad Świdnikiem

Na początku marca odbył się pierwszy oficjalny pokaz śmigłowca AW101. Maszyna została zaprezentowana na trawiastym lotnisku przed hangarami PZL-Świdnik.

czytaj więcej...

Hakerzy Solidarności (film)

Na naszym kanale Youtube można obejrzeć film „Hakerzy Solidarności”, opowiadający o wydarzeniach i ludziach, którzy uczestniczyli w powstaniu świdnickiego Radia Solidarność.

czytaj więcej...

Zmarł Krzysztof Lemieszek

 

Zmarł Krzysztof Lemieszek. Zawodnik, działacz i trener siatkarskiej Avii. Człowiek bezgranicznie zakochany w tym sporcie i żółto - niebieskich barwach. Odszedł nagle, w środę, 29 marca. Miał 55 lat.

czytaj więcej...

KWIECIEŃ

Poznaliśmy mistrza ortografii

Arkadiusz Kleniewski został tegorocznym zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego im. dr. Sławomira Myka „O Złote Pióro Burmistrza Świdnika”.

czytaj więcej...

Pirat dla wszystkich

 

Pierwszy szybowiec Pirat wyprodukowany w WSK Świdnik trafił do holu kina Lot. Do tej pory okazję obejrzenia historycznego statku powietrznego przechowywanego w hangarze aeroklubu, mieli bardzo nieliczni. Od dziś oglądać go mogą wszyscy.

czytaj więcej...

Świdnik dla Jasia

Świdniczanie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Dziś w naszym mieście odbyła się akcja charytatywna podczas której zbierano pieniądze na leczenie Jasia Karwowskiego.

czytaj więcej...

MAJ

Święto Konstytucji

Złożeniem wieńców przy pomniku Konstytucji 3 maja rozpoczęły się w Świdniku obchody 226. rocznicy tego wielkiego wydarzenia.

czytaj więcej...

Biało-czerwony Świdnik

Polonez, występy zespołów tanecznych, parada motocykli, gra historyczna i animacje dla najmłodszych. Tak świdniczanie uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

czytaj więcej...

Piękny jubileusz

Janina Adamczyk, od pół wieku mieszkanka Świdnika, obchodziła 100. rocznicę urodzin.

czytaj więcej...

Urodziny jak z bajki

 

W 2017 roku Przedszkole nr 3 obchodziło 50-lecie istnienia. Na urodzinowej imprezie, która odbyła się w Centrum Kultury, pojawili się, między innymi przedstawiciele kuratorium, władz miasta, związków zawodowych, świdnickich przedszkoli, szkół i instytucji.

czytaj więcej...

Strażacy świętują

W maju świdniccy strażacy obchodzili swoje święto. W tym roku szczególnie wyjątkowe, ponieważ Państwowa Straż Pożarna obchodzi 25-lecie istnienia.

czytaj więcej...

Edukacja na medal

Świdnik zajął drugą lokatę wśród „miejsc sprzyjających edukacji”. Tak wynika z ogólnopolskiego badania jednostek samorządu terytorialnego przeprowadzonego przez Fundację Naukową Evidence Institute.

czytaj więcej...

Nagrodzeni za ciężką pracę

Pięćdziesięciu pięciu zawodników, zawodniczek oraz trenerów, reprezentujących Świdnik na wielu arenach sportowych, odebrało stypendia i nagrody, ufundowane przez burmistrza Waldemara Jaksona.

czytaj więcej...

Najlepsi w Świdniku

Koniec maja należał do uczestników Pucharu Polski i Mistrzostw Lubelszczyzny w trialu rowerowym. Na świdnickim torze zmierzyli się najlepsi sportowcy nie tylko z naszego kraju.

czytaj więcej...

CZERWIEC

Pobiegli „w ślad za historią”

Kilkuset biegaczy stanęło na starcie 5. Półmaratonu Solidarności. Dystans liczący ponad 21 kilometrów najszybciej pokonał Kenijczyk Benard Matheka.

czytaj więcej...

25 lat minęło...

Ważne święto obchodziło Przedszkole nr 7. W Centrum Kultury odbyło się 25-lecie jego działalności.

czytaj więcej...

Pokazali się kibicom

Około 400 widzów oglądało sobotni trening otwarty młodzieżowej reprezentacji Szwecji. Zajęcia na stadionie miejskim rozpoczęły się po godz. 12.00 i trwały ponad godzinę.

czytaj więcej...

Ulica stulatków

Pani Anna Orłowska, wraz z rodziną świętowała 100. rocznicę urodzin. Seniorkę odwiedził burmistrz Waldemar Jakson, składając jej serdeczne życzenia.

czytaj więcej...

Latamy do Izraela

Do Tel Awiwu odleciał pierwszy samolot linii lotniczych LOT inaugurując nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin.

czytaj więcej...

Dni Świdnika 2017

Galeria zdjęć, filmy i wywiady z artystami. Tak wyglądało tegoroczne dni naszego miasta.

czytaj więcej...

Z sercem dla wszystkich

W pierwszy dzień lata Miejskie Centrum Usług Socjalnych im. Jana Pawła II świętowało 15-lecie działalności.

czytaj więcej...

Pokazali co potrafią

Występy muzyczne i teatralne, a także prace plastyczne i rękodzielnicze można było obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury, który podsumował mijający sezon artystyczny.

czytaj więcej...

Najlepszy Rzeźnik Polski

Michał Tyburek wygrał Bieg Rzeźnika Ultra, jedno z najtrudniejszych wyzwań dla pasjonatów biegania. 38-latek pokonał morderczy dystans 140 km (faktycznie 145 km), w czasie 19 godz. i 40 min.

czytaj więcej...

Najczęściej czytane