• Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
piątek, 29 grudzień 2017 10:24

Targ już się szykuje

Napisał 

Obecny wygląd miejskiego bazaru już niedługo przejdzie do historii. Do Urzędu Miasta właśnie wpłynęło pozwolenie na jego przebudowę.

Na początku grudnia urzędnicy pokazali pierwsze wizualizacje targowiska. Zaznaczali również, że są już niemal gotowi do rozpoczęcia inwestycji. Czekali tylko na załatwienie wszystkich formalności, czyli wydanie pozwolenia na przebudowę przez starostwo powiatowe. Pod koniec minionego roku potrzebne dokumenty zostały podpisane.

- Mamy pozwolenie na przebudowę - mówił Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. - Szykujemy już przetarg na tę inwestycję.

W planach jest przebudowa obu części targowiska, zarówno tej między ulicami Okulickiego i Targową, jak i drugiej, zlokalizowanej wzdłuż torów. Na początku inwestycja obejmie plac z zadaszonymi straganami.

- Zależy nam, żeby modernizację przeprowadzić sprawnie, nie zamykając targowiska. Stąd pomysł, żeby przebudowę wykonać w dwóch etapach - tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

Po modernizacji ma się przede wszystkim zmienić wygląd targowiska, ale również komfort sprzedających i kupujących. W planie jest budowa zadaszonych straganów, naprawa nawierzchni i nowe ogrodzenie. Każdy punkt handlowy ma być również wyposażony w skrzynkę elektryczną. Użytkownicy obiektu będą mieli dostęp do węzła sanitarnego i bieżącej wody. Inwestycja została wstępnie wyceniona na 2 mln zł. Jest wpisana do budżetu na przyszły rok. Przedstawiciele ratusza przewidują, że w 2018 roku wydadzą ok. 500 tys. zł na jej rozpoczęcie.

Najczęściej czytane