• Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
czwartek, 21 grudzień 2017 09:06

Negocjacje przy basenach

Napisał 

Z rozmów na temat budowy obiektów przy ul. Fabrycznej wycofała się Skanska, ale natychmiast rozpoczęły się negocjacje z kolejną dużą firmą. Przedstawiciele ratusza liczą, że uda się je zakończyć sukcesem. Tym bardziej, że w przyszłorocznym budżecie na ten cel zostało zapisane 15 mln zł.

Początkowo urzędnicy próbowali znaleźć wykonawcę ogłaszając przetarg. Ale do ratusza nie wpłynęła żadna oferta. Urzędnicy rozpoczęli więc poszukiwanie firm, którym mogliby udzielić zamówienia z wolnej ręki. Pod uwagę brali pięć dużych przedsiębiorstw: Warbud, Skanska, Moris Polska, Strabag i Erbud, a także kilka mniejszych. - Są to firmy specjalizujące się w budowie obiektów basenowych - tłumaczyła Justyna Harasymiuk, naczelnik wydziału inwestycji i zamówień publicznych w świdnickim ratuszu.

Ostatecznie do negocjacji została zaproszona firma Skanska. Urzędnicy spotykali się z jej przedstawicielami kilkukrotnie. Nieoczekiwanie okazało się jednak, że potężne przedsiębiorstwo wycofało się z dalszych rozmów.

- W związku ze zmianą strategii korporacyjnej firma zakończyła negocjacje nie podpisując umowy. W związku z tym przystąpiliśmy do rozmów z kolejnym podmiotem - tłumaczy Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma Skanska nie jest w tej chwili w ogóle zainteresowana inwestycjami realizowanymi w trybie zamówień publicznych, czyli m.in. przez samorządy. Przedstawiciele ratusza rozmawiają więc z Warbudem.

Przedsiębiorstwo może pochwalić się dużym doświadczeniem w budowie dużych obiektów sportowych. Ma na swoim koncie m.in. aquapark w Koszalinie, kąpielisko morskie w Gdańsku, pływalnię „Muszelka” w Warszawie, klub sportowy przy ul. Bernardyńskiej w Warszawie czy halę sportową Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej.

Budowa świdnickiego kompleksu basenów ma obejmować otwarte i zamknięte pływalnie oraz otaczające je boiska. Została wstępnie wyceniona na 32 mln zł. Blisko połowa tej kwoty ma, według planów, być wydana w przyszłym roku.

Najczęściej czytane