• Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
poniedziałek, 08 styczeń 2018 08:19

Zagrają po raz 26 (program)

Napisała 

Druga niedziela stycznia zapowiada się bardzo radośnie. W Świdniku, podobnie jak w innych miastach Polski, odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury, organizator wydarzenia w naszym mieście, przygotował szereg atrakcji.

W programie znalazły się występy taneczne, muzyczne i teatralne. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Łaszkiewicz, znany jako raper W.E.N.A. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla najmłodszych. Dzieci skorzystają z dmuchanego placu zabaw, pomalują twarze, wezmą udział w warsztatach modelarskich i ceramiki oraz zobaczą, jak powstają figurki z balonów.

Tradycyjnie, nie zabraknie licytacji, podczas której będzie można nabyć, m.in. koszulki, zegary i kubki termiczne z logo orkiestry, kalendarz z rysunkami Andrzeja Mleczki, a także kubek z autografami Kabaretu Smile.

Firmy i instytucje chcące przekazać gadżety na licytację, mogą zgłaszać się do Centrum Kultury (al. Lotników Polskich 24), do pokoju 2/13, do 5 stycznia.

Na ulice Świdnika wyjdzie 118 wolontariuszy z identyfikatorami i specjalnie oznaczonymi puszkami, którzy przez cały dzień będą zbierać pieniądze. 26. finał zakończy się Światełkiem do nieba.

PROGRAM:

10.00 - 13.30 Blok teatralno-taneczny (sala widowiskowa)

Zespół „Psotki” (Przedszkole nr 7), Świdnicki Zespół Baletowy II (MOK), Zumba, Dziecięcy Teatr Ruchu (MOK), Teatr Maluch (MOK), Teatr Tańca, Zespół Tańca Współczesnego FLEX (MOK), Taniec orientalny, Świdnicki Zespół Baletowy I (MOK), Zespół Tańca Nowoczesnego Ambarass (SDK), Domino Jazz (Centrum Kultury i Promocji Gminy Głusk w Dominowie), Ole Babki (MOK).

13.30 - 16.00 Blok muzyczny:

Dziecięcy Chór Gospel (MOK), Świdnik Gospel Choir (MOK), Studio wokalne 24 (MOK), Zespół Backstage.

16.00 - licytacja główna

17.00 - Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”

18.00 - Zespół Tańca Nowoczesnego FUX (MOK)

19.00 - W.E.N.A.

20.00 - Światełko do nieba (skate park)

Imprezy towarzyszące (sala kameralna):

dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, figurki z balonów, warsztaty ceramiki, warsztaty modelarskie

Najczęściej czytane