• Repertuar
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
czwartek, 07 grudzień 2017 10:32

Mundial w Świdniku?

Napisał 
W czerwcu z obiektów Avii korzystała reprezentacja Szwecji. W czerwcu z obiektów Avii korzystała reprezentacja Szwecji.

Wiosną przyszłego roku zapadnie decyzja komu przypadnie prawo organizacji w 2019 r. piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Do wyścigu stanęły trzy państwa: Polska, Indie i Peru. Jeśli mundial odbędzie się w naszym kraju, jest duża szansa na to, że poczujemy jego niesamowity klimat. Jednym z miast gospodarzy ma być Lublin, a bazą treningową dla któregoś z uczestników Świdnik.

Polsce daje się duże szanse, po tym jak wzorowo zorganizowała tegoroczne mistrzostwa Europy do lat 21. Słowa pochwały usłyszeli też ludzie odpowiedzialni za przygotowanie imprezy w Lublinie i Świdniku. Przypomnijmy, że w naszym mieście trenowała reprezentacja Szwecji, jeden z grupowych rywali biało - czerwonych.

- Zapewniliśmy zespołowi Trzech Koron wszystko, co potrzebne do właściwego przygotowania się do turnieju - wspomina Łukasz Reszka, prezes MKS Avia. - Chwalili przede wszystkim murawę, na której codziennie ćwiczyli. Boisko jest jednym z naszych głównych atutów, dlatego zawsze chętnie włączamy się w tego typu inicjatywy.

Niewykluczone więc, że stadion miejski przy ul. Sportowej 2 kolejny raz będzie gościł drużynę narodową. Polski Związek Piłki Nożnej wysłał do FIFA aplikację dotyczącą zorganizowania mundialu. Miałby się odbyć w sześciu miastach - Lublinie, Lubinie, Bydgoszczy, Tychach, Gdyni i Łodzi.

- Paweł Gil, który koordynuje starania Lublina o przyznanie organizacji mistrzostw, spytał wprost, czy będziemy bazą treningową dla jednego z uczestników - dodaje Ł. Reszka. - Nie musieliśmy się nad tym zastanawiać. Od razu wysłaliśmy stosowne dokumenty, a teraz czekamy na pozytywne rozstrzygnięcia.

Gospodarzem ostatniego mundialu do lat 20 była Korea Południowa. Zwycięzcą reprezentacja Anglii, która w finale pokonała, 1:0, Wenezuelę.

Najczęściej czytane