• Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Schronisko w Krzesimowie
  • rodzinka
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
środa, 06 grudzień 2017 15:17

Urząd na Mikołaja

Napisał 

Mieszkańcy zwiedzali, Mikołaj dawał prezenty W środę drzwi Urzędu Miasta się nie zamykały. Nową siedzibę odwiedziły przedszkolaki, świdniccy uczniowie i tłumy mieszkańców. Najmłodsi mogli liczyć na spotkanie z Mikołajem, starsi na zwiedzanie ratusza z przewodnikiem.

Dzień otwarty przyciągnął do urzędu mnóstwo gości. Jako pierwsi, w progach nowej siedziby, pojawili się najmłodsi. Na dzieci czekał św. Mikołaj. Maluchy otrzymały upominki i słodycze, a także obowiązkowo zaprezentowały świąteczne piosenki i wierszyki. Najmłodsi chętnie korzystali również z możliwości sfotografowania się w zabawnym przebraniu. Przedszkolaki odwiedziły również burmistrza. Podziwiały widoki z okien nowego gmachu i przymierzały się do fotela szefa miasta. Stwierdziły wspólnie, że ich pierwszą decyzją w tej roli, powinien być nakaz budowania wszystkiego ze słodyczy. Wśród najmłodszych nie zabrakło również tych, którzy w przyszłości widzą się właśnie w gabinecie burmistrza Świdnika. Do urzędu zawitali także uczniowie i tłumy mieszkańców. Wszyscy mogli liczyć na zwiedzanie nowego gmachu z przewodnikiem.

- Najwyższa pora, żeby miasto Świdnik miało taki urząd - mówił Tadeusz Gawera, jeden ze zwiedzających. - Wszystko jest w nim funkcjonalne i przystosowane do potrzeb mieszkańców.

Równo w południe przed urząd zajechali Mikołajowie na koniach. O tej porze odbyło się również oficjalne otwarcie nowego budynku, poświęcenie i przekazanie go świdniczanom.

- Urząd miasta jest instytucją, która towarzyszy mieszkańcom już od narodzin. Dlatego ogromnie się cieszymy, że w dniu św. Mikołaja mogliśmy ofiarować nowy urząd świdniczanom - mówił burmistrz Waldemar Jakson. - Przestrzenie z których korzystają nasi mieszkańcy znacznie się powiększyły. Poprawił się komfort i wygoda świadczenia dla nich usług. Jak tłumaczył, decyzja o adaptacji budynku po Gimnazjum nr 2 na ratusz nie była pochopna.

- W imieniu Rady Miasta też chciałbym się podzielić radością z naszymi mieszkańcami, że wreszcie swoje sprawy będą mogli załatwiać w dużo lepszych warunkach – dodawał Janusz Królik, przewodniczący Rady Miasta.

 


Gdzie i co załatwiać?

Parter:

Wydział Komunikacji Społecznej Referat samorządowy Rady Miasta (pokoje 007 i 008)

Urząd Stanu Cywilnego (pokoje 20,25 i 26)

Wydział Podatków i Opłat (pokoje 017,023)

Wydział Obsługi Klienta (pokoje 032, 006 dodatki mieszkaniowe i stypendia szkolne, 018 ewidencja ludności, 019 dowody osobiste, 021 i 022 biuro obsługi klienta i kancelaria)

Na parterze znajduje się również sala obrad Rady Miasta i sala ślubów.

I Piętro:

Wydział Mienia Komunalnego, referaty infrastruktury komunalnej, gospodarki nieruchomościami i biuro planowania przestrzennego, biuro obsługi inwestora

II Piętro:

Wydział Budżetowo – Finansowy, Wydział Zamówień Publicznych i referat informatyczny

III Piętro: Wydział Organizacyjny, Wydział Oświaty i Spraw Społecznych, referat promocji miasta

IV Piętro: Gabinety burmistrza miasta, zastępców burmistrza, sekretarz miasta i skarbnika.

Urząd dla każdego

Nowy gmach ratusza jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Interesanci mogą wjechać do środka wygodnym podjazdem. Mogą również, nie odwiedzając nawet parteru, wjechać na każde piętro windą.

Najczęściej czytane