• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Zdrowy Świdnik
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
piątek, 01 grudzień 2017 12:50

Targ zmieni oblicze

Napisał 

Pierwsze wizualizacje już są. Urzędnicy miejscy złożyli też wniosek do powiatu o pozwolenie na budowę. Po załatwieniu wszystkich formalności inwestycja będzie mogła ruszyć. Przedstawiciele ratusza planują, że modernizacja targowiska rozpocznie się w przyszłym roku.

O całkowitej przebudowie miejskiego targowiska mówiło się już od dłuższego czasu. Na dotychczasowy wygląd placu ze straganami narzekali i kupujący, i sprzedający. Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się w minionym roku. Wówczas urzędnicy ruszyli na targowisko z ankietami. Pytali kupców i klientów, jak ich zdaniem powinien wyglądać nowy obiekt.

- Głosy mieszkańców są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim wiemy, jak ukierunkować nasze działania związane z przekształceniem tej przestrzeni - mówił wówczas burmistrz Waldemar Jakson. - Bez wątpienia, jest to ważne miejsce na mapie Świdnika. Wiąże się ono ze sferą zarobkową, wspieraniem lokalnych przedsiębiorców i możliwością zakupu świeżych produktów. Co ciekawe, jest to także punkt spotkań i integracji świdnickiej społeczności.

W planach władz miasta jest przebudowa obu części targowiska, zarówno tej między ulicami Okulickiego i Targową, jak i drugiej, zlokalizowanej wzdłuż torów. Na początku jednak inwestycja obejmie plac z zadaszonymi straganami.

- Zależy nam, żeby modernizację przeprowadzić sprawnie, nie zamykając targowiska. Stąd pomysł, żeby przebudowę wykonać w dwóch etapach - tłumaczy W. Jakson.

W minionym tygodniu przedstawiciele ratusza pokazali pierwsze wizualizacje nowego obiektu. - Zależy nam na poprawie estetyki, dlatego zaplanowaliśmy zadaszone miejsca dla sprzedających, budowę nowego ogrodzenia czy naprawę nawierzchni - wylicza Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Każdy punkt handlowy ma być również wyposażony w skrzynkę elektryczną. Użytkownicy obiektu będą mieli dostęp do węzła sanitarnego i bieżącej wody. Inwestycja została wstępnie wyceniona na 2 mln zł. Jest wpisana do projektu budżetu na przyszły rok. Przedstawiciele ratusza przewidują, że w 2018 roku wydadzą ok. 500 tys. zł na jej rozpoczęcie.

- Złożyliśmy już wniosek do powiatu o wydanie pozwolenia na przebudowę. W tej chwili czekamy na decyzję. Po jej otrzymaniu nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby ruszać z pracami - dodaje Michał Piotrowicz.

Najczęściej czytane