• Schronisko w Krzesimowie
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
sobota, 02 grudzień 2017 09:36

Ostrzegają i apelują

Napisał 

Od pewnego czasu pojawiają się informacje o mężczyźnie, który ma zaczepiać dzieci przed świdnickimi szkołami. Policjanci zapewniają, że sprawą się zajmują i traktują ją priorytetowo.

- Informacje o niepokojących zachowaniach docierały do nas jedynie jako sygnały i często z dużym opóźnieniem. To nie dawało szansy na reakcję i podjęcie działań w stosunku do tych osób - tłumaczy Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

Mundurowi podejmują kroki, które pozwolą im dotrzeć do ewentualnych poszkodowanych.

- Dopiero w środę zgłosiła się pierwsza osoba z oficjalnym zawiadomieniem w sprawie. Cały czas trwają intensywne działania operacyjno-rozpoznawcze oraz prewencyjne dotyczące otrzymanych sygnałów - dodaje E. Domaradzka.

W środę funkcjonariusze doprowadzili na komendę mieszkańca Świdnika, którego wylegitymowano przed jedną ze szkół. Mężczyzna po udzieleniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Policjanci w pierwszej kolejności muszą ustalić czy dochodziło do jakichkolwiek czynów zabronionych. Nie czekając na to, w pobliżu szkół pojawiło się więcej funkcjonariuszy. Wzmożone patrole skierowała w te miejsca również Straż Miejska. Mundurowi podkreślają, że bardzo ważna jest profilaktyka.

- Rozmawiajmy z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Przypominajmy zasady, którymi powinny się kierować w kontakcie z nieznajomymi. Przede wszystkim nie wdawajmy się w dyskusje, nie mówmy gdzie mieszkamy, pod żadnym pozorem nie idźmy w nieznane miejsca czy nie wsiadajmy do samochodu - tłumaczy rzecznik komendy.

Jednocześnie policjanci apelują, aby zgłaszać wszystkie podejrzane sytuacje.

- Kiedy zauważymy coś niepokojącego, widzimy, kogoś kto dziwnie się zachowuje, zadzwońmy na policję - dodaje E. Domaradzka.

Najczęściej czytane