• rodzinka
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Repertuar
  • Schronisko w Krzesimowie
niedziela, 12 listopad 2017 08:37

Wymiana dobrych praktyk

Napisał 

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5, wspólnie z przedstawicielami Uniwersytetu Kraju Basków i włoskiej organizacji Pixel, a także z hiszpańskimi, portugalskimi i rumuńskimi pedagogami, wcielają w życie metody kształcenia opartego na projektach (Problem Based Learning) oraz rozwijania inteligencji wielorakich. Działania podejmowane są w ramach projektu Erasmus+ KA2 Partnerstwa strategiczne wspierające wymianę dobrych praktyk, zatytułowanego „Learning for Life by PBL Projects”.

- Podczas konferencji, która odbyła się w lipcu w hiszpańskim San Sebastian, zaprezentowane zostały pierwsze zestawy interdyscyplinarnych projektów. Wykorzystują one, na przykład, inteligencję muzyczną, kinestetyczną i wizualno-przestrzenną do nauczania matematyki - wyjaśnia Marcin Paśnikowski, nauczyciel języka angielskiego w „Piątce” (na zdjęciu czwarty z prawej).

Do tej pory powstało 8 zestawów, przeznaczonych do pracy z uczniami w wieku 12-16 lat. Każdy z nich realizuje elementy podstawy programowej z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, rozwija umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz umiejętności miękkie, między innymi asertywność, zdolność komunikacji werbalnej i niewerbalnej czy empatię. Zawiera również wskazówki dla nauczycieli, a także przykładowe sposoby ewaluacji dokonań uczniów. W sumie ma powstać 12 zestawów. Wszystkie będą dostępne w języku angielskim, polskim oraz ojczystym każdej instytucji partnerskiej.

- Zachęcamy świdnickie szkoły podstawowe do przystąpienia do projektu i testowania naszych zestawów. Z pewnością będą one ciekawą formą zdobywania wiedzy przez uczniów z różnymi predyspozycjami i umiejętnościami. Pomogą także nauczycielom matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych w realizacji podstawy programowej, w innowacyjnej formie. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 81 468 89 65 lub mailowy: g3erasmus@tlen.pl - dodaje M. Paśnikowski.

ow

Najczęściej czytane