• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • rodzinka
  • Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
piątek, 10 listopad 2017 09:40

Biblioteka na walizkach

Napisał 

Filia nr 4 MPBP przeniesie się na ul. Kosynierów. Będzie to jednak adres tymczasowy. Docelowo ma znaleźć miejsce w budynku Gimnazjum nr 1. Zgodnie z planami, ma się również mocno zmienić.

Wszystko wskazuje na to, że Filia nr 4 znowu przyjmie czytelników. Jeszcze do końca roku szkolnego biblioteka działała w SP nr 7. Po wakacjach w placówce pojawiło się jednak więcej uczniów, dlatego filia musiała zmienić swoją lokalizację. Okazało się jednak, że znalezienie dla niej nowego miejsca nie jest takie łatwe. Pierwotnie miała się przeprowadzić zaledwie o kilkadziesiąt metrów dalej, bo do budynku przy ul. Hallera. Wcześniej wyprowadził się z niego Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”. Przeprowadzka się jednak nie udała ze względu na zły stan techniczny pomieszczeń. Od tej chwili trwało więc poszukiwanie miejsca dla książek i dla czytelników. Przedstawiciele ratusza planowali umieścić filię w budynku Gimnazjum nr 1, ale z realizacją pomysłu muszą poczekać.

- Tymczasowo biblioteka przeniesie się do wynajętych pomieszczeń przy ul. Kosynierów 8 - mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta. - Natomiast docelowo chcielibyśmy, żeby znalazła swoje miejsce w „Jedynce”.

Wcześniej jednak placówkę przy ul. Kopernika muszą skończyć wszystkie klasy gimnazjalne. Dzięki temu uda się wygospodarować miejsce dla Filii nr 4. Natomiast w wynajętych pomieszczeniach przy Kosynierów, biblioteka będzie mogła zacząć działać znacznie szybciej. Wcześniej trzeba je jeszcze pomalować. Biblioteka najprawdopodobniej będzie działać pod nowym adresem w dotychczasowym kształcie.

- Pomieszczenia oglądali już pracownicy filii i orzekli, że zmieści się w nich zarówno oddział dla dorosłych, jak i dla dzieci - tłumaczy Mirosław Król, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku.

Natomiast przyszłe przenosiny do budynku Gimnazjum nr 1, najprawdopodobniej będą się również wiązać ze zmianą w samym funkcjonowaniu filii. Zgodnie z planami miałaby pójść w stronę multimediów i zamienić się w biblio.

- To jest właściwy kierunek - mówi Mirosław Król. - Choć oczywiście wszystko będzie zależało od ilości miejsca, jakie uda się wygospodarować. Czytelnictwo mamy na dobrym poziomie, więc takiej działalności biblioteki nie będziemy ograniczać, natomiast powinniśmy iść również w stronę multimediów, żeby przyciągnąć do nas kolejnych odbiorców.

kal

Najczęściej czytane