Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 listopad 2017 09:36

Święto Niepodległości

Napisał 

Zebraliśmy dla Państwa propozycje wydarzeń, które odbędą się w najbliższych dniach w naszym mieście, w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Uroczystości oficjalne (plac Konstytucji 3 maja)

8.45 - zbiórka pocztów sztandarowych

9.15 - rozpoczęcie uroczystości

10.30 - msza święta w kościele pw. NMP Matki Kościoła

Biegi Niepodległości

W tym roku mija 15 lat, odkąd Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka zainicjowało w naszym mieście Uliczne Biegi Niepodległości. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tegorocznej edycji, która odbędzie się 11 listopada. Początek imprezy o godzinie 12.00, na placu Konstytucji 3 maja. Honorowy patronat nad zawodami objął Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. Więcej informacji i program zawodów: Pobiegną po raz piętnasty (program)

Patriotyczne śpiewanie

12 listopada świętować będziemy śpiewająco. Najmłodsi, o godz. 10.00, rozpoczną Przegląd Piosenki Patriotycznej. W sali widowiskowej Centrum Kultury (al. Lotników Polskich 24) zaprezentują się soliści oraz duety, w pięciu kategoriach wiekowych. Nieco później, bo o godzinie 16.00, chór męski Arion zaprasza na Koncert Patriotyczny.

Pod biało-czerwonym znakiem

Członkowie klubu modelarskiego Taurus z okazji Święta Niepodległości, przygotowali wyjątkową wystawę. W galerii „Za szybą” pokażą własnoręcznie wykonane modele z kartonu i plastiku, w różnych skalach, od 1:72 przez 1:48, 1:32, po największy model PZL KANIA, w barwach Straży Granicznej, w skali 1:10. Motywem przewodnim wystawy jest szachownica lotnicza. Prace będzie można oglądać od 10 do 13 listopada.