• rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Zdrowy Świdnik
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
środa, 08 listopad 2017 13:26

Wesprzyjmy rodaków

Napisał 

Świąteczna pomoc dla naszych krajan mieszkających na Białorusi i Ukrainie to już wieloletnia tradycja. Wkrótce rusza 18. edycja akcji „Polacy Rodakom zza wschodniej granicy”.

- Akcję zainicjował senator Stanisław Gogacz, ale od kilku już lat prowadzimy ją samodzielnie - wyjaśnia Kazimierz Bachanek, pomysłodawca świdnickiej zbiórki. - Boże Narodzenie to czas, kiedy odnawiamy i pielęgnujemy rodzinne więzy, należy więc też pamiętać o tych, którzy mieszkają daleko. Dla wielu polskich rodzin nasza przedświąteczna pomoc jest znacząca. W przysyłanych podziękowaniach podkreślają również jak ważne jest, że Polska o nich pamięta. To nas mobilizuje, by kontynuować akcję.

Zbiórka rusza w poniedziałek. Organizatorzy czekają na produkty spożywcze o długim terminie przechowywania, w opakowaniach nietłukących się, na przykład olej, cukier, ryż, konserwy, a także na środki higieniczne, słodycze, kawę, herbatę, przyprawy itp.

Dary będzie można składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5, przy ul. Jarzębinowej 6, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00, w biurze poselskim A. Sobonia, przy Okulickiego 20B, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00 oraz od wtorku do piątku, w godz. 9.00-12.00, w siedzibie Klubu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”, przy ul. Niepodległości 13 (obok poczty).

Przygotowane paczki trafią przed świętami Bożego Narodzenia do potrzebujących polskich rodzin w miejscowości Raduń na Białorusi oraz do członków Stowarzyszenia Osób Represjonowanych przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie. Tegoroczna akcja odbywa się pod patronatem senatora RP Stanisława Gogacza, burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona oraz posła RP Artura Sobonia. Jej organizatorami są: Ruch Odbudowy Polski Koło w Świdniku, Szkoła Podstawowa nr 5, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Świdniku i Urząd Miasta Świdnik.


Potrzebujących można wesprzeć także finansowo, dokonując wpłaty na konto Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Świdniku: 06 8689 0007 6000 1100 2000 0010, z dopiskiem „pomoc dla rodaków ze Wschodu”. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 602 504 662.

Najczęściej czytane