• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Repertuar
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 06 listopad 2017 11:13

Pierwszy krok do żłobka

Napisał 

Przetarg na dokumentację właśnie został ogłoszony. Nowa placówka ma powstać przy ul. Klonowej. Znajdzie w niej miejsce 150 dzieci. Przebudowa czeka również Szkołę Podstawową nr 5. Ma się w niej znaleźć miejsce na dwie dodatkowe grupy przedszkolne.

W tej chwili rodzice najmłodszych dzieci mogą zapisywać swoje pociechy do dwóch grup żłobkowych działających przy przedszkolach. Popyt na miejsca dla maluchów jest jednak większy. Stąd pomysł władz miasta na powstanie oddzielnego żłobka i to w miejscu, gdzie małych dzieci jest bardzo dużo. Mowa o terenie przy ul. Klonowej, między ul. Kasperka i Kopera. W tej części miasto również intensywnie się rozbudowuje.

Powstanie żłobka nie jest pomysłem na niesprecyzowaną przyszłość. Już kilka miesięcy temu radni wpisali do budżetu pieniądze na przygotowanie projektu inwestycji.

- Zauważamy, że rodzice coraz częściej poszukują miejsc w żłobkach. Dlatego chcemy również taką placówkę stworzyć. Będzie to miejsce nowoczesne i komfortowe, zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców - zapowiada burmistrz Waldemar Jakson.

Zgodnie z założeniami urzędników żłobek ma być energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Ma się w nim znaleźć miejsce dla ok. 150 dzieci podzielonych na 6 grup. Pracownicy ratusza czekają na oferty do środy. Wykonawca będzie miał pół roku na opracowanie dokumentacji. Według wstępnych szacunków, nowa placówka mogłaby zacząć przyjmować dzieci od września 2019 roku.

Na tym jednak nie koniec. Zmiany czekają również Szkołę Podstawową nr 5.

- W placówce zostanie przebudowana stołówka i w jej miejsce powstaną dwie sale dla przedszkolaków. Dzieci będą mogły z nich korzystać od przyszłego roku szkolnego.- mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Na ten cel zaplanowano 600 tys. zł.

Najczęściej czytane