Przyjdź i weź - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 05 listopad 2017 09:17

Przyjdź i weź

Napisał 

Rozpoczęła działalność pierwsza w Świdniku komercyjna strzelnica o zagadkowej nazwie MolonLabe. Mieści się w budynku przy alei Lotników Polskich 9. Jej właściciele sąod lat doskonale znani na lubelskim rynku szkoleń strzeleckich, związani z firmą HNATOW Szkolenia Strzeleckie i Klubem Fun Gun, do którego należy prawie stu amatorów umiejętności posługiwania się bronią.

MolonLabe to, zgodnie ze starogreckimi przekazami, odpowiedź jakiej król Sparty Leonidas udzielił królowi Persji Xerxesowi podczas bitwy pod Termopilami, gdy ten zaproponował mu ocalenie życia w zamian za kapitulację. W przekładzie na polski brzmi ona „Przyjdź i weź”.

- Do tej pory firma Hnatów - Szkolenia Strzeleckie korzystała z różnych strzelnic, rozrzuconych po całym województwie. Postanowiliśmy wreszcie postarać się o własny obiekt. Wybór padł na Świdnik - tłumaczy Adam Hnatów. - Musieliśmy zaadaptować pomieszczenia, przygotować stanowiska i tory strzeleckie, zaplecze sanitarne i magazyn broni. Cieszymy się, że wreszcie dysponujemy własną krytą strzelnicą. Strzelanie zimą, na kilkunastostopniowym mrozie, przestaje być przyjemnością. Teraz ten kłopot mamy z głowy.

Strzelnica jest jednym z zaledwie dwóch ogólnodostępnych krytych obiektów w regionie. Dysponuje ośmioma torami strzeleckimi z których najdłuższy ma 25 m. Używać można na niej każdego rodzaju broni palnej, od pistoletu przez karabiny aż do broni gładkolufowej.

- Każda wizyta musi być poprzedzona telefoniczną rezerwacją, które przyjmujemy pod numerem telefonu 501 508 567 - mówi Piotr Wiaderny. - Wynika to z ograniczonej „przepustowości” strzelnicy i konieczności zapewnienia odpowiedniej liczby instruktorów. Każdy nasz gość swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczyna od kursu przygotowującego do posługiwania się bronią. W jego trakcie uczymy przede wszystkim zasad bezpieczeństwa, przyjmowania odpowiedniej postawy, chwytu, celowania i pracy na języku spustowym. Kurs kończy się oddaniem 25 strzałów. Całość kosztuje 150 zł.

Strzelnica czynna będzie codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, w godzinach 12.00 - 21.00. Wynajęcie stanowiska kosztuje 60 zł za godzinę. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.molonlabe.pl.

jmr