Miejsce jest - tylko budować - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 04 listopad 2017 13:12

Miejsce jest - tylko budować

Napisał 

Miasto wystawiło po raz drugi na sprzedaż dwie działki położone przy ul. gen. Grota-Roweckiego. Obie mają po pół hektara i przeznaczone są pod budownictwo wielorodzinne. 20 listopada mija termin nadsyłania ofert w przetargu na ich zakup. Decyzja w sprawie wyboru oferenta zostanie ogłoszona po czterech dniach.

- Gmina ułatwia zadanie przedsiębiorstwom z branży budowlanej, udostępniając kolejne tereny do zagospodarowania. Liczymy na inicjatywę deweloperów – mówi Magdalena Kurowska, naczelnik wydziału mienia komunalnego UM. – Cena wywoławcza każdej z działek przy ul. Grota-Roweckiego przekracza nieco 800 tys. zł i, w porównaniu z pierwszym przetargiem,) jest obniżona o 10 procent.

W planie zagospodarowania przestrzennego obie działki przeznaczone są pod zabudowę o wysokości 3-4 pięter. Domy mają powstać w pobliżu budynków, które będą stawiane w ramach programu Mieszkanie Plus. W przygotowaniu jest również zmiana planu zagospodarowania przestrzennego terenów przy ul. Klonowej, w sąsiedztwie kościoła pw. św. Kingi. Wydzielona z nich zostanie działka o powierzchni 1,2 ha, która także będzie przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne. Planuje się, że radni podejmą w tej sprawie decyzję na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.

Tymczasem program Mieszkanie Plus zaczyna nabierać konkretnych kształtów.

- W październiku podpisano umowę z funduszem sektora mieszkań na wynajem. Powstał też harmonogram realizacji programu. Na styczeń, najpóźniej luty, przewidujemy powstanie spółki realizującej projekt. W marcu ma być gotowa dokumentacja techniczna, miesiąc później nastąpi wybór wykonawcy – tłumaczy Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza do spraw rozwoju i inwestycji. - W maju powinny rozpocząć się prace budowlane, które potrwają dwa sezony. W 2020 roku zasiedlonych zostanie, na początek, 100 mieszkań. Chętnych jest 350 rodzin.

jmr