Odpowie za śmierć dziecka - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 30 październik 2017 09:36

Odpowie za śmierć dziecka

Napisał 
Odpowie za śmierć dziecka fot. KPP w Świdniku

Policjanci zatrzymali 22-letnią mieszkankę naszego powiatu. Kobieta odpowie za pozbawienie życia swojego dziecka, za co może jej grozić nawet dożywocie.

Zwłoki noworodka odnaleziono 15 października w Krzesimowie. Ciało dziewczynki, w zaroślach nad rzeką, zauważył jeden z mieszkańców. Od tego momentu funkcjonariusze, wspólnie z przedstawicielami prokuratury, prowadzili intensywne prace. Przez wiele godzin, na miejscu odnalezienia zwłok, trwały oględziny. Wykonywane były również czynności operacyjne, w które zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wszystko po to,  by odnaleźć matkę dziecka i ustalić motywy jej działania.

- Przez niespełna dwa tygodnie wykonaliśmy szereg sprawdzeń, typowań i ustaleń.  Doprowadziło to do zatrzymania 22-letniej kobiety - informuje Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Podejrzana została w czwartek doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Świdniku, gdzie usłyszała zarzut pozbawienia życia swojego dziecka tuż po porodzie. Na wniosek policji, Sąd Rejonowy w Świdniku zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Kobiecie może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.