Witamy w Świdniku - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 30 październik 2017 09:29

Witamy w Świdniku

Napisał 
Witamy w Świdniku fot. K. Wiśniewski / kaplus.pl

W niedzielę, tuż po godzinie 9.00, w Porcie Lotniczym Lublin wylądował pierwszy samolot brytyjskiego przewoźnika easyJet. W ten sposób zainaugurowano nowe połączenie z Mediolanem.

- Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z liniami easyJet. W tym roku nasze lotnisko obchodzi piąte urodziny. Przez te pięć lat stale się rozwijamy i pokazujemy jak skutecznie uruchomić i rozwijać siatkę połączeń regionalnego portu - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL. - Wierzę, że dzisiejsza inauguracja to początek dobrej współpracy i wkrótce będziemy mogli zaproponować więcej połączeń obsługiwanych przez naszych „pomarańczowych” partnerów. Zachęcam do wypróbowania tej linii lotniczej, która słynie ze świetnej obsługi pasażera i niskich cen.

Rejsy będą wykonywane w czwartki i niedziele, a w ostatnim tygodniu grudnia - w czwartki i soboty. Biało-pomarańczowe airbusy A320 wystartują z Mediolanu-Malpensy w czwartek, o godz. 12.35 i w niedzielę o godz. 7.00. W kierunku odwrotnym pasażerowie wylecą o godz. 15.15 w czwartek i o godz. 9.40 w niedzielę. Lot potrwa około dwóch godzin. Wypad do Mediolanu może kosztować od 112 złotych za bilet w dwie strony.

EasyJet jest drugim z największych europejskich tanich przewoźników. W Polsce obecny jest tylko na krakowskim lotnisku w Balicach, skąd proponuje 14 tras. Jest to szósty przewoźnik obsługujący regularne rejsy ze Świdnika.