Zima sprzyja lotom - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 28 październik 2017 10:12

Zima sprzyja lotom

Napisał 
Zima sprzyja lotom fot. Krzysztof Wiśniewski / kaplus.pl

Ponad 50 lotów tygodniowo, nowości w siatce połączeń i debiut kolejnej linii lotniczej. Władze Portu Lotniczego Lublin mówią o planach na najbliższy okres.

- W sezonie zimowym skorzystamy z tras, które, do tej pory, nie były dostępne z naszego lotniska. Myślę, że szczególnie przypadną do gustu miłośnikom jazdy na nartach - powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

Chodzi przede wszystkim o długo oczekiwane połączenie z Mediolanem, które zainaugurowane zostanie już w niedzielę. Loty do światowej stolicy mody realizowane będą przez linię easyJet, dwa razy w tygodniu. Drugą nowością jest połączenie z Weroną, które ruszy 23 grudnia. Do włoskiego miasta latać będą z kolei maszyny Small Planet Airlines.

Co słychać u pozostałych przewoźników? Ryanair utrzyma 4 loty tygodniowo do Londynu Stansted. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z rozkładu usunięty został Dublin, ale tylko na kilka miesięcy.

Z liniami Wizz Air polecimy natomiast do Londynu, Tel Awiwu, Kijowa, Doncaster, Liverpoolu, Oslo, Sztokholmu i Eindhoven. Przewoźnik, operując na 8 trasach, będzie realizował do 25 lotów tygodniowo.

Polskie Linie Lotnicze LOT, dwa razy w tygodniu, obsłużą połączenie ze Świdnika do Tel Awiwu, natomiast linie BMI regional polecą codziennie do Monachium.