• Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
  • Idzie sobie Grześ...
  • Repertuar
niedziela, 29 październik 2017 09:57

Muszkieterowie w Świdniku

Napisał 

Budowa już się rozpoczęła. W połowie przyszłego roku market Bricomarche powinien być gotowy. Sieć ujawnia również, że nie tylko taki sklep ma w planach.

Jeszcze kilka lat temu na działce u zbiegu ul. Żwirki i Wigury, Jana III Sobieskiego i Sportowej straszyły metalowe rusztowania. Stały tam przez dekady, choć według pierwotnych planów miały szybko zamienić się w internaty dla uczniów. Nigdy jednak do tego nie doszło, a z biegiem lat niszczejące stelaże coraz częściej interesowały radnych i mieszkańców. I jedni i drudzy życzyli sobie, żeby znikły z krajobrazu i przestały szpecić wjazd do miasta.

Sytuacja zmieniła się po odkupieniu tego terenu od poprzedniego właściciela. Nowy szybko uprzątnął teren. Pojawiły się jednak pytania, jakie będą dalsze losy uprzątniętych działek. Jeszcze w 2015 roku coraz głośniej mówiło się o powstaniu w tym miejscu sklepów. Takie plany potwierdzali przedstawiciele „Grupy Muszkieterów”. Informowali jednak, że jest to tylko umowa przedwstępna. Przez kolejne dwa lata na działce niewiele się działo. Niedawno okazało się jednak, że plany sprzed dwóch lat nie uległy zmianom.

- W Świdniku ruszyła właśnie budowa Bricomarche - informuje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji „Grupy Muszkieterów”.

Market ma mieć 2 tys. mkw. Klienci znajdą w nim artykuły do majsterkowania, dekoracyjne, budowlane i związane z ogrodem.

- Planowany termin otwarcia sklepu to II kwartał 2018 roku – dodają przedstawiciele sieci.

Okazuje się jednak, że na Bricomarche plany „Grupy Muszkieterów” się nie kończą.

- W przyszłości chcemy w tej samej lokalizacji otworzyć także Intermarche, jednak nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów w tym zakresie - mówi Eliza Orepiuk-Szymura.

kal

Najczęściej czytane