Pasowanie na przedszkolaka - Świdnik - wysokich lotów

środa, 25 październik 2017 11:41

Pasowanie na przedszkolaka

Napisała 

Od ubiegłego tygodnia w naszym mieście trwa pasowanie na przedszkolaka. Uroczystości odbyły się już w oddziałach przedszkolnych przy SP nr 4 i w Przedszkolu nr 4. Dziś swoje święto miały kolejne dzieci.

Najpierw pasowanie odbyło się w oddziałach przedszkolnych przy SP nr 3. Wstępem do najważniejszego dnia w życiu maluchów były występy artystyczne. „Kangurki”, „Tygryski”, „Puchatki” i „Sowy” przygotowały dla swoich gości wierszyki, piosenki i tańce. Później wszystkie oficjalnie zostały przedszkolakami. Pasowanie przeprowadził Marek Kwieciński, dyrektor SP nr 3.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wiele nauczyliście się w tak krótkim czasie. Życzę wam, żebyście przyjemnie spędzili czas w przedszkolu i nawiązali długie przyjaźnie. Mam nadzieję, że w kolejnych latach spotkamy się także w szkole - mówił M. Kwieciński.

Tuż po 15.00 uroczystość odbyła się także w P nr 7. Tam przedszkolakami zostały "Plastusie" i "Krasnale". Zanim jednak dzieci oficjalnie dołączyły do tego grona, wzięły udział w teście wiedzy oraz sprawności. Święto najmłodszych uświetnił występ przygotowany przez starszych kolegów i koleżanki.

Kolejne uroczystości odbędą się jutro w P nr 2, 3 i 5 oraz 23 listopada w P nr 6.

af