Kolejny krok do parku - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 23 październik 2017 10:45

Kolejny krok do parku

Napisał 

Przedstawiciele ratusza właśnie otrzymali wycenę wartości udziałów w Regionalnym Parku Przemysłowym. Swoją mają również władze PZL-Świdnik. To z kolei oznacza, że negocjacje dotyczące odkupienia udziałów będą mogły się rozpocząć. 

- Czekamy na wyznaczenie terminu - mówią urzędnicy.

Regionalny Park Przemysłowy działa na terenie Świdniku już od ponad 12 lat. Powstał tuż przy ogrodzeniu PZL-Świdnik, a większość jego udziałów należy do zakładu i koncernu Leonardo-Finmeccanica. Około jedna trzecia z nich jest własnością miasta Świdnik. Niewielki, kilkuprocentowy pakiet posiada starostwo powiatowe.Większość firm, które ulokowały się na terenie PZL, jest właścicielami działek. Od czasu powstania parku wybudowało na nich swoje siedziby. W tej chwili w RPP działa kilkadziesiąt przedsiębiorstw, zatrudniających około tysiąc pracowników. Właściciele firm już kilkukrotnie odwiedzali Urząd Miasta, narzekając na współpracę z zarządem RPP. Przedstawiciele parku zarzuty odpierali, tłumacząc, że do nich skargi nie trafiają. Przedsiębiorcy apelowali także do władz Świdnika o odkupienie udziałów w RPP. Propozycja została złożona w połowie minionego roku.

- RPP jest doskonałym narzędziem do wdrażania naszego marketingu gospodarczego - tłumaczył tę decyzję Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.

Pod koniec minionego roku zarząd PZL złożył wstępną deklarację odsprzedania swoich udziałów. Kolejnym krokiem było zlecenie ich wyceny. Analizy zamówiły obie strony. W tej chwili zarówno Urząd Miasta, jak i PZL-Świdnik dysponują już danymi finansowymi. - Dzięki temu będziemy mogli rozpocząć negocjacje - mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Przedstawiciele urzędu wysłali już do PZL pismo z prośbą o wyznaczenie terminu rozmów.

kal