Basen znów czynny - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 23 październik 2017 12:18

Basen znów czynny

Napisała 
Basen znów czynny fot. SP nr 5

Miłośnicy pływania mogą już spakować stroje kąpielowe, czepki, ręczniki i klapki. Od dziś, w Szkole Podstawowej nr 5 działa basen.

Pływalnię zamknięto na początku sierpnia. Wtedy też zaczął się niezbędny remont. Wentylację wymieniono na sterowaną komputerowo centralę klimatyzacyjną utrzymującą żądaną temperaturę i wilgotność na basenie. Na jej zakup wydano ponad 255 tysięcy złotych. Skuto stare płytki, by zmodernizować nieckę, której koszt wyniósł ponad 240 tysięcy zł. Zdemontowano też tak zwane wypłycenie, czyli konstrukcję ułatwiającą korzystanie z basenu małym dzieciom i osobom uczącym się pływać.

- Remont był bardzo kosztowny, więc na razie musieliśmy zrezygnować z zakupu nowego wypłycenia, którego wartość wyniesie blisko 180 tysięcy zł. Jego brak utrudni nieco naukę pływania, jednak nie przeszkadza w otwarciu pływalni - mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP 5.

Pracę przy modernizacji zakończono 20 września. Po tym czasie szkoła musiała odczekać, aż wyschną fugi, następnie napełnić basen wodą i podgrzać ją do odpowiedniej temperatury. Kolejnym krokiem było zlecenie badań mikrobiologicznych lubelskiemu MPWiK-owi. Po otrzymaniu pozytywnych wyników, zgodę na otwarcie wydał także sanepid.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych i popołudniowych z pływalni skorzystają uczniowie. Mieszkańcy natomiast popływają między 18.00 a 21.45. Zmianie nie ulegną ceny biletów. Za normalny zapłacimy 9 zł, natomiast za ulgowy 5 zł. Dostępne będą także karnety na 4 lub 9 wejść oraz promocyjne wejście za 5 zł, w godz. 21.00-21.45.

af