Razem możemy więcej - Świdnik - wysokich lotów

poniedziałek, 23 październik 2017 10:11

Razem możemy więcej

Napisała 

Akcje społeczne, zbiórki oddawania krwi oraz bal charytatywny. Najbliższe plany świdnickich krwiodawców, jak zawsze nastawione są na bezinteresowną pomoc innym.

I ty możesz uratować życie

Dziś, w godz. 8.00 - 13.00, w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej można oddać krew potrzebną dla chorych lub poszkodowanych w nieszczęśliwych wypadkach oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Nieco później, bo 3 listopada, o godz. 8.00 przed Centrum Kultury (al. Lotników Polskich 24) pojawi się specjalny autobus medyczny. Akcja potrwa do godziny 12.30. Kolejną zaplanowano na 1 grudnia. Zgłaszający się powinni mieć ukończone 18 lat i posiadać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Złota pomoc

Ruszyła kolejna edycja „Gorączki Złota”, zbiórki pieniędzy, które będą przeznaczone na wakacyjne wyjazdy najmłodszych z ubogich rodzin i domów dziecka.

Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Polski Czerwony Krzyż. W naszym mieście, już po raz czwarty wydarzenie koordynuje Klub Honorowych Dawców Krwi-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Pomóc może każdy, zwłaszcza, że inicjatorzy przedsięwzięcia zachęcają, by do puszki wrzucać jedno, dwu i pięciogroszówki.

- Za pierwszym razem udało nam się zebrać blisko 130 kg monet, w kolejnych latach, w sumie blisko 700 kg  - mówi Andrzej Słotwiński, prezes klubu. - Podziękowania należą się przede wszystkim uczniom świdnickich szkół, którzy bardzo nas wspierali. Pamiętajmy, że miliony najmłodszych spędza wakacje w domu z powodu braku funduszy. Szacuje się, że około 65% polskich dzieci pochodzi z ubogich, zaniedbanych edukacyjnie i wychowawczo rodzin. Dzięki naszej pomocy i koloniom, mają szansę odreagować trudną sytuację.

W minionym tygodniu złotą akcję zainaugurował burmistrz Waldemar Jakson: - Wspaniała inicjatywa i szczytny cel. Zachęcam, by jak najwięcej osób wrzuciło do puszki ten jeden przysłowiowy grosz, pamiętając, że przecież dobro zawsze powraca.

Zapraszają na bal

Za miesiąc, 25 listopada, o godz. 18.30, w lokalu Lachówka, odbędzie się spotkanie członków klubu, podsumowujące jego tegoroczną działalność oraz połączone z balem i akcją charytatywną.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich krwiodawców wraz z osobami towarzyszącymi. W miarę wolnych miejsc mogą dołączyć również osoby spoza klubu, które chcą miło spędzić czas, wziąć udział w loterii fantowej i pomóc najmłodszym z domów dziecka. Termin zapisów mija 20 listopada.

Szczegółowych informacji udzielają: Andrzej Słotwiński nr tel. 81 722 53 35 lub 513 27 00 95, Andrzej Kuchta nr tel. 81 722 68 48.