Akacjowa prosi o pomoc - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 21 październik 2017 09:15

Akacjowa prosi o pomoc

Napisała 

Mieszkańcy napisali apel, zebrali podpisy i liczą, że wygląd ich ulicy się zmieni. Przedstawiciele ratusza nie wykluczają, że tak będzie. Petycja z ul. Akacjowa została potraktowana jako wniosek do przyszłorocznego budżetu. O tym, czy się w nim znajdzie, zdecydują radni.

Ul. Akacjowa jest zlokalizowana nieco na uboczu Świdnika. Powstało jednak przy niej duże osiedle bloków. Przez wiele lat droga należała do Spółdzielni Mieszkaniowej, później została przekazana miastu. Kilka tygodni temu do ratusza wpłynęła petycja z podpisami mieszkańców. Jej autorzy informują władze miasta o trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują. Problemem jest nieremontowana od chwili powstania ulica Akacjowa.

„Obecny jej stan jest utrudnieniem nie tylko dla pojazdów, ale i dla pieszych. Niebezpieczne wyboje, brak ciągów pieszych oraz niewykorzystane fragmenty terenu pod miejsca parkingowe, to codzienne uciążliwości dla tysięcy ludzi, zamieszkujących to duże osiedle” - można przeczytać w przesłanej petycji.

Mieszkańcy tłumaczą również, że ul. Akacjowa nie służy tylko im, ale także osobom jadącym od strony południowej Świdnika w kierunku centrum. - Ulica nie jest szeroka, dodatkowo bardzo mocno zniszczona. W wielu miejscach brakuje płyt, z których była zbudowana. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku części chodników - tłumaczy pani Monika z ul. Akacjowej. - Często poruszam się po niej z dziecięcym wózkiem i nie jest to łatwe zadanie.

Przedstawiciele ratusza tłumaczą, że pismo od mieszkańców zostało przyjęte i przekazane do rozpatrzenia.

- Otrzymaliśmy petycje w przypadku kilku ulic na terenie Świdnika. Wśród nich znalazła się również z ul. Akacjowej. Pismo przesłane przez mieszkańców zostało potraktowane jako wniosek do przyszłorocznego budżetu - mówi Michał Piotrowicza, zastępca burmistrza Świdnika. - Postaramy się tę inwestycję w planie wydatków umieścić, ale o ostatecznym jego kształcie zdecydują radni. Przedstawiciele ratusza przypominają również, że oprócz dużych inwestycji, remonty mniejszych ulic również trwają na terenie Świdnika.

- Oczywiście te duże są zawsze bardziej widoczne, ale przypomnę, że tylko w ostatnim czasie została wyremontowana ul. Szkolna, zamontowane oświetlenie na ul. Morwowej, czy wybudowany ciąg pieszy ze ścieżką rowerową między osiedlami Brzeziny I i II - wymienia burmistrz Waldemar Jakson.

kal