Świdniczanie docenieni - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 20 październik 2017 13:39

Świdniczanie docenieni

Napisała 

18 października, w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości uhonorowano pedagogów posiadających wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Odznaczono też tych, którzy swoją pasją i wiedzą dzielą się z młodzieżą już od wielu lat. Wyróżnienia otrzymało dwunastu świdniczan.

Najliczniejszą grupę odznaczonych stanowią pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 i oddziału gimnazjalnego. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: Izabela Koczkodaj, Beata Jasielska, Alina Kołtuniewicz, Anna Nowak oraz Iwona Rubaj.

- Każda z pań to doświadczony pedagog. Mają długoletni staż pracy i spore osiągnięcia w dydaktyce oraz wychowawstwie. Są bardzo zaangażowane w pracę z uczniami, mają z nimi świetny kontakt. Ich działania podnoszą też jakość naszej szkoły. Cieszymy się, że zostały docenione - komentuje Leszek Kalicki, wicedyrektor SP nr 5.

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano też uczącym w I LO im. W. Broniewskiego: Anecie Jagiele, Elżbiecie Derek oraz Jolancie Kołodziejczyk.

- To zasłużona nagroda. Każda z pań jest świetnym nauczycielem. Pani Aneta od 2006 roku wzorowo wypełnia obowiązki wicedyrektora. Jest twórcza i kreatywna, a jej uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki maturalne z języka polskiego. Uczy też filozofii. Pani Jolanta natomiast uczy wychowania fizycznego. Jej wychowankowie zajmują najwyższe miejsca na Licealiadzie. Organizuje wiele wewnętrznych turniejów sportowych i szachowych. Podobnie pani Elżbieta. Jest bardzo zaangażowana i ma świetny kontakt z uczniami. W ubiegłym roku jej wychowankowie wygrali Ogólnopolski Konkurs Euroscola, dzięki czemu wyjechali na wycieczkę do Strasburga. Wszystkie angażują się w aktywnie działają na rzecz szkoły, organizują różne akcje charytatywne i angażują w to młodzież - mówi Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO.

Pracę świdniczan docenił również Minister Edukacji Narodowej, który nagrodził Monikę Lorek ze Szkoły Podstawowej nr 7.

- Cieszę się, że pani Monika doczekała się tej nagrody. To doświadczony pedagog. Jej uczniowie osiągali najwyższe wyniki w testach szóstoklasisty. Mają też sukcesy w konkursach kuratoryjnych oraz na różnych olimpiadach. To odpowiedzialny wychowawca, ma świetny kontakt z młodzieżą i rodzicami, a także osoba identyfikująca się ze szkołą. Jest jedną z czołowych polonistek nie tylko w naszej placówce, ale i w mieście - chwali nauczycielkę Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7.

Swoje nagrody przyznał także Lubelski Kurator Oświaty, który wyróżnił Katarzynę Kutrzepę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku.

- Pani Katarzyna jest nauczycielem kreatywnym, twórczo odnoszącym się do swojej pracy, podejmującym zadania i inicjatywy wykraczające poza swój zakres obowiązków. Wprowadza innowacje w ośrodku i współpracuje z instytucjami wspomagającymi naszą działalność. Jej takt osobisty i profesjonalizm pedagogiczny przyczyniają sie do dobrego wizerunku SOSW, zarówno w społeczności szkolnej, jak i lokalnej - mówi Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW.

Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków podziękowano także Januszowi Wójtowiczowi oraz Witoldowi Reszce z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. Świdniczanie otrzymali złoty medal za długoletnią służbę.

- Razem z Witoldem znamy się już 37 lat, tyle czasu pracujemy też w szkole - komentuje Janusz Maruszak, wicedyrektor PCEZ. - Nasz zawód to ciężki kawałek chleba. Potrzebna jest umiejętność współpracy z innymi nauczycielami, rodzicami i uczniami. W swojej pracy trafiłem na świetnych pedagogów. Każdemu życzę takich kolegów.

af

fot. www.gim26.edu.pl