Zamiast ćwiczyć - niszczą - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 20 październik 2017 10:03

Zamiast ćwiczyć - niszczą

Napisała 

Kilkanaście dni po oddaniu do użytku, park do street workoutu i kalisteniki stał się ofiarą wandali. Podobny los już dwukrotnie spotkał nowo otwarte miasteczko ruchu drogowego.

Świdniczanie nie kryją oburzenia. - Komu to przeszkadzało? Ledwie zostało postawione, a już ktoś zniszczył. Taką osobę powinno się złapać i przykładnie ukarać - mówi mieszkaniec bloku przy ul. 3 Maja.

W sąsiedztwie budynku, dwa tygodnie temu, został oddany do użytku park do street workoutu i kalisteniki. Jego budowa kosztowała ok. 70 tys. zł. Na miękkim podłożu stanęły elementy do ćwiczeń gimnastycznych. Obiekt od początku budził zainteresowanie wśród mieszkańców. Niektórzy jednak postanowili odwiedzić park nie po to, żeby popracować nad tężyzną fizyczną.

W poniedziałek do ratusza wpłynęło zgłoszenie o przewróconej tablicy z regulaminem i uszkodzonej linie do wspinaczki. Okazało się, że wyrywając przykręconą śrubami do asfaltu konstrukcję, wandale uszkodzili również fragment miękkiego podłoża, którym wyłożony jest park. Przedstawiciele ratusza nie kryją zdenerwowania: - Ręce opadają - mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika. - Do dewastacji doszło ledwie kilka dni po oddaniu do użytku.

Okazuje się jednak, że nie tylko w przypadku tej inwestycji, niemal od razu trzeba było wzywać ekipy remontowe. Podobnie sytuacja wyglądała na niedawno otwartym przy Szkole Podstawowej nr 5, miasteczku ruchu drogowego.

- Ten obiekt został zniszczony już dwukrotnie. Pierwszy raz, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, została rozjeżdżona trawa, błoto było naniesione na wszystkie elementy asfaltowe, a nawet na ławki. Kilka dni temu sytuacja się powtórzyła - mówi Michał Piotrowicz.

Przedstawiciele ratusza zapowiadają ściganie sprawców, ale proszą także o pomoc mieszkańców, tym bardziej, że w tym roku wandale już kilkukrotnie atakowali miejskie place zabaw, kosze na śmieci czy ławki. O przypadkach niszczenia mienia można informować policję i straż miejską.

kal