Pod znakiem bezpieczeństwa - Świdnik - wysokich lotów

czwartek, 19 październik 2017 08:20

Pod znakiem bezpieczeństwa

Napisał 

Konkurencje z nagrodami i zajęcia ze służbami mundurowymi. Na to wszystko mogą liczyć dzieci, które 20 października wezmą udział w festynie pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”.

Impreza, która rozpocznie się o godzinie 10.00, na placu przy Szkole Podstawowej nr 5, to jedno z działań organizowanych przez Straż Miejską w ramach projektu „Widzę-Reaguję” - Poprawa bezpieczeństwa w Gminie Miejskiej Świdnik.

- Festyn zostanie połączony z otwarciem miasteczka rowerowego, które powstało przy „Piątce” - mówi Janusz Wójtowicz, komendant SM. - Uczniowie podstawówek ze Świdnika wezmą udział w konkursach oraz spotkaniach ze strażnikami, policją i strażakami.

Jedna z zaplanowanych zabaw będzie skierowana do drużyn. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę teoretyczną w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie spróbują sił na torze rowerowym. Grupa, która zdobędzie największą ilość punktów, otrzyma puchar burmistrza. Atrakcyjne nagrody trafią także do zawodników indywidualnych. Będą to smartwatche oraz głośniki bluetooth.

- Tego dnia rozstrzygniemy też konkurs plastyczny, którego tematem również było bezpieczeństwo. Otrzymaliśmy blisko 30 prac - dodaje J. Wójtowicz.

Nagrodzona zostanie także osoba, która wypełni ankietę stworzoną przez Straż Miejską, wskazując miejsca niebezpieczne, ale też proponując montaż kamer oraz dodatkowego oznakowania na przejściach dla pieszych. Ankietę można wypełnić na stronie www.widzereaguje.strazmiejskaswidnik.pl/ankieta oraz podczas imprezy przy SP nr 5.

af