Rozpoczęli przygodę z muzyką - Świdnik - wysokich lotów

środa, 18 październik 2017 11:30

Rozpoczęli przygodę z muzyką

Napisała 

Obietnic pilnej nauki, dbania o instrumenty oraz koleżeństwa złożyli wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich. We wtorkowe popołudnie, w placówce odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Wybraliśmy się na uroczystość dla najmłodszych, którzy przez następne 6 lat będą rozwijać swoje talenty. Tego dnia święto miała także młodzież ucząca się w trybie czteroletnim.

Pierwszaków przywitali koledzy ze starszych klas, którzy przygotowali koncert klarnetowy. Jako pierwszy zagrali utwór „Kurtyna w górę”.

- To nie tylko tytuł piosenki, ale również pewien etap waszej muzycznej edukacji. Nauczycie się grać, słuchać i przeżywać muzykę. Pedagodzy przekażą wam wiedzę i podzielą się pasją. Będziecie musieli wykazać się cierpliwością, pracą oraz zrozumieniem, że aby opanować pewne rzeczy, trzeba je wielokrotnie powtórzyć. Mam nadzieję, że te 6 lat przyniesie wam wiele radości i satysfakcji - mówiła Beata Olszańska, dyrektor szkoły.

Po ślubowaniu, nowi adepci klasy pianina, skrzypiec, fortepianu, klarnetu i gitary akustycznej zostali pasowani na uczniów. Otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz sowy wykonane przez jedną z nauczycielek. Uroczystość zakończył debiutancki koncert pierwszoklasistów.

af