Na bawarskich szlakach - Świdnik - wysokich lotów

niedziela, 15 październik 2017 11:58

Na bawarskich szlakach

Napisała 
Na bawarskich szlakach fot. SP nr 3

Tradycją stało się już, że nasi uczniowie wyjeżdżają na zagraniczne wycieczki, by doskonalić znajomość języków obcych. We wrześniu, z takiej możliwości skorzystała młodzież z klasy gimnazjalnej 2 d ze Szkoły Podstawowej nr 3. Kilkunastoosobowa grupa odwiedziła Bawarię.

Świdniczanie zwiedzili Monachium i podziwiali malownicze alpejskie krajobrazy z bajkowymi zamkami króla Ludwika II Bawarskiego. Ciekawymi punktami programu były wizyty na Stadionie Bayern München-Alianz Arena oraz w salonie BMW, gdzie drugoklasiści mieli okazję obejrzeć najnowsze modele samochodów tej marki. Spacerowali również po Centrum Olimpijskim.

- Wyjazdy językowe do krajów niemieckojęzycznych organizowane są w naszej szkole co roku, od dziesięciu lat. Wspomagają w znacznym stopniu proces nauczania języka niemieckiego oraz pozwalają poznać kulturę i zwyczaje życia codziennego naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki praktycznemu wykorzystaniu języka, wzrasta motywacja do nauki. A o to przecież chodzi - mówią Anna Owsicka-Mazur i Małgorzata Stępień, nauczycielki języka niemieckiego, opiekunki grupy.

Teraz uczniowie planują kolejną wyprawę. We wrześniu przyszłego roku zamierzają odwiedzić Szwajcarię.

aw