Będą namawiać do mediacji - Świdnik - wysokich lotów

piątek, 13 październik 2017 12:55

Będą namawiać do mediacji

Napisał 

Komenda Powiatowa Policji w Świdniku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji, przypadającego w tym roku na 19 października. W ramach wydarzenia mundurowi będą pełnić dyżury informacyjne oraz zorganizują drzwi otwarte w jednostkach w naszym mieście i Piaskach.

Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony jest w każdy trzeci czwartek października. W Polsce jednak jego formuła jest nieco inna, bo rozszerzona do całego tygodnia. W wydarzeniu bierze udział nie tylko policja, ale także sądy, prokuratury, kancelarie prawne czy poradnie psychologiczne. Kampania ma na celu przybliżenie definicji słowa "mediacja", czyli mówiąc w skrócie, dobrowolnego i pozasądowego postępowania w sprawach, w których możliwe jest zawarcie ugody pomiędzy stronami sporu.

W związku z tym, od 16 do 20 października funkcjonariusze wydziału prewencji i kryminalnego będą pełnić dyżury informacyjne w świdnickiej jednostce policji, w godz. 8.00 - 15.00. 19 października natomiast zaplanowano drzwi otwarte w komendzie w Świdniku i komisariacie w Piaskach. Połączone zostaną z prelekcjami na temat idei pozasądowego rozwiązywania sporów, z możliwością przeprowadzenia symulacji mediacji.