• Repertuar
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • Idzie sobie Grześ...
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • rodzinka
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
wtorek, 10 październik 2017 10:51

Biblioteka powróci

Napisał 

Miłośnicy książek nie muszą się martwić. Filia nr 4 nie będzie zlikwidowana. Zgodnie z zapowiedziami, zostanie zlokalizowana w budynku niedawnego Gimnazjum nr 1.

Filia nr 4 Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej działała od lat w Szkole Podstawowej nr 7. Od września do „Siódemki” doszedł dodatkowy rocznik uczniów, dlatego nie starczyło już miejsca dla półek z książkami. Jeszcze przed wakacjami zapadła decyzja, że filia zostanie przeniesiona w inne miejsce. Początkowo miała trafić do budynku zlokalizowanego zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej i w części zajmowanego przez Straż Miejską. Wcześniej z pomieszczeń, które miała zająć biblioteka wyprowadził się Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”. Okazało się jednak, że przeprowadzka nie jest możliwa.

Rozpoczęło się więc poszukiwanie innego miejsca dla biblioteki. Od początku przedstawiciele ratusza zapewniali, że filia nie zostanie zlikwidowana.

- Chcemy, żeby działała w budynku Gimnazjum nr 1 – mówiła Ewa Jankowska, sekretarz miasta. – Być może nie przeniesie się do nowej lokalizacji z całym księgozbiorem, ale na pewno czytelnicy będą mieli możliwość wypożyczyć książki.

Na razie jednak biblioteka w nowej lokalizacji jeszcze nie działa, a czytelnicy coraz bardziej się o nią martwią.

- Chodziłem po książki do SP nr 7 regularnie, teraz zacząłem jeździć na ul. Niepodległości, do głównej siedziby biblioteki. Jest to dla mnie uciążliwe, bo mam już swoje lata – mówi pan Józef z os. Wschód. – Mam nadzieję jednak, że filia wróci przynajmniej w okolice naszego osiedla.

Przedstawiciele ratusza uspokajają, że wszystko jest na dobrej drodze. – Czytelnicy nie muszą się martwić. W tej chwili trwa adaptacja pomieszczenia na potrzeby filii w dawnym budynku Gimnazjum nr 1 – tłumaczy Ewa Jankowska.

Po zakończeniu prac półki z książkami trafią właśnie do tego budynku.

kal

Najczęściej czytane