Lotnisko utrzymuje kurs - Świdnik - wysokich lotów

sobota, 07 październik 2017 09:21

Lotnisko utrzymuje kurs

Napisała 

Wrześniowe statystyki pokazują, że świdnicki port lotniczy utrzymuje kurs wznoszący. W minionym miesiącu obsłużył 43299 pasażerów, czyli o prawie 25 procent więcej niż przed rokiem. Podobnie jest, jeśli chodzi o liczbę wykonanych operacji lotniczych. Było ich 453, czyli o prawie 9 procent więcej niż w 2016 roku.

- Przyczyną tego wzrostu jest głównie uruchomienie nowych kierunków, takich jak Monachium, Tel Awiw czy Kijów - tłumaczy Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin. - Cieszą się one dużym powodzeniem i dają nadzieję na dalszy rozwój portu. Dobrze trzymają się również połączenia dotychczasowe.

Pod koniec roku lotnisko powinno zapisać na swoim koncie około 400 tysięcy obsłużonych pasażerów. Władze portu myślą o zwiększeniu jego przepustowości. W tym celu planują rozbudowę terminala odlotów. Wkrótce ruszą również kolejne destynacje: pod koniec października do Mediolanu, a w grudniu do Werony.

- Dynamiczny rozwój portu dowodzi, że umiejscowienie go w Świdniku było bardzo dobrym rozwiązaniem - mówi Waldemar Jakson, burmistrz miasta. - Podobnie pozytywnie, z perspektywy czasu, oceniam decyzję naszego samorządu o przystąpieniu do spółki PLL. Na 15 portów lotniczych działających w Polsce, PLL zajmuje 10 miejsce pod względem liczby osób korzystających z jego usług. Wyprzedza, między innymi, lotniska z wieloletnimi tradycjami, jak Łódź czy Bydgoszcz.

jmr